به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، رامین کهن خاکی دانش آموخته اولین دوره کارشناسی پیوسته دانشکده پرستاری و رئیس اداره هماهنگی عملیات بهداشت و درمان اضطراری داخل و خارج کشور، موفق به دریافت مدال فلورانس نایتینگل در چهل و پنجمین دوره اهدای این مدال، شده است.

بنا به این گزارش، این پرستار پس از ارسال سوابق شخصی، تحصیلی، کاری و عملیاتی از سوی معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت به کمیته انتخاباتی مربوطه در ژنو این مدال به کهن خاکی اعطا شد.

کمیسیون اعطای مدال فلورانس نایتینگل متشکل از فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر، کمیته بین المللی صلیب سرخ و شورای بین المللی پرستاران با توجه به معیارهایی مانند شجاعت، ایثار و آمادگی برای ارائه خدمت، فعالیت های عملی به نفع مجروحان، بیماران یا سایر آسیب دیدگان ناشی از سوانح و جنگ و اقدامات ابتکاری در زمینه بهبود کیفیت درمان و یا آموزش، هر دو سال یک بار به پرستاران دارای معیارهای فوق، این مدال افتخار را اعطا می کند.

رامین کهن خاکی دانش آموخته اولین دوره کارشناسی پیوسته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران با 23 سال سابقه کاری در جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تاکنون در سمت های کارشناس امور بین الملل، رئیس اداره آموزش امداد و نجات، رئیس اداره فوریت های درمانی، رئیس اداره بهداشت در حوادث و رئیس اداره هماهنگی عملیات اضطراری داخل و خارج از کشور فعالیت کرده است.

کهن خاکی در عملیات امدادی، بهداشتی و درمانی بسیاری به شرح زیر حضوری فعال داشته است:

سال 2001 عضو تیم امداد و نجات اضطراری در اردوگاه های ماککی و میل 46 واقع در افغانستان

سال 2003 عضو تیم بین المللی آموزش امداد و کمک های اولیه ویژه مسوولان هلال احمر افغانستان

سال 2006 عضو تیم بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به زلزله در اندونزی

سال 2006 عضو تیم بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به جنوب لبنان (جنگ 33 روزه)

سال 2007 عضو تیم بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به طوفان فلیکس در نیکاراگوئه

سال 2012 عضو تیم آموزشی بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به تونس

سال 2012 عضو تیم بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به عراق

سال 2012 عضو تیم بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به سومالی

سال 2013 عضو تیم آموزشی بهداشت و درمان اضطراری اعزامی به لبنان

سال 2015 عضو تیم اعزامی به کشور جیبوتی جهت امدادرسانی به مردم مظلوم یمن.

همچنین این دانش آموخته دانشگاه تاکنون کتاب های جستجو و نجات در بهمن، تریاژ در سوانح، اصول کمک های اولیه و مقالاتی در مورد حوادث و سوانح طبیعی، آموزش و کاهش اثرات سوانح، سونامی و آنفلوانزا تیپ A ، منتشر کرده است.

او با حضور در ٢٠ تجربه عملیاتی موفق در داخل و خارج از کشور ازجمله منطقه شرجی و مالاریا خیز اندونزی، طوفان فلیکس در نیکاراگوئه در ٢٠١٢، سومالی، زلزله قاین- بیرجند، زلزله اردبیل، زلزله افغانستان و سیل پاکستان و همچنین راه اندازی سامانه های بهداشت و درمان اضطراری و بیمارستان های ارجاعی در مناطق و کشورهای مختلف مانند تونس، عراق و لبنان حضور داشته و شایسته دریافت این مدال شده است.