به گزارش گروه جوان و جامعه خبرگزاری برنا، به دنبال تماس ها مکرر شهروندان با سامانه 125 مبنی بر مشاهده شعله و دود زیاد از داخل مغازه صافکاری و احتمال محبوس شدن شخص داخل آن، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران، ساعت 19:46 شب گذشته زنگ ایستگاه ها 113 و 99 را به صدا درآورد و نیروها عملیات به جاده خاوران، ابتدای ورودی امام علی جنوب اعزام شدند.

حسین کوکبی فرمانده آتش نشانان اعزامی به محل حادثه در این باره گفت: درون یک مغازه صافکاری در گاراژی  با وسعت تقریبی هزار و 800 متر مربع یک دستگاه خودرو سواری کاملاً شعله ور شده بود که بنا به اظهار شاهدان ماجرا به دلیل کشیدن غیر اصولی و ناایمن بنزین از داخل باک توسط مالک 30ساله این خودرو آتش گرفته بود.

وی افزود: با توجه به اینکه در مجاورت آن، مواد اشتعال زا مانند(کاربید و تینر) قرار داشت و شعله ها آتش در حال سرایت به اطراف و یک دستگاه وانت پارک شده در بیرون مغازه بود.

کوکبی تاکید کرد: آتش نشانان بی درنگ به دو تیم تقسیم شدند که تیم اول بلافاصله پس از ایمن سازی و دور کردن خودروی وانت از محل حادثه اقدام به مهار شعله ها آتش کرد و تیم دوم با ورود به درون مغازه اقدام به بیرون آوردن مالک خودرو کردند که متاسفانه از ناحیه هر دو پا و دست و صورت دچار سوختگی شدید شده بود.

وی افزود: آتش نشانان مصدوم را برای انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند و با مهار کامل شعله های آتش و اطمینان از عدم وجود هر شخص دیگری در محل حادثه به عملیات خود پایان دادند.