به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، مجتبی حسینی، سرپرست دفتر پژوهش و فناوری و دبیر کمیته هماهنگی همایش های پژوهشی استان با اعلام این خبر افزود: این همایش با هدف توسعه فرهنگ کارآفرینی در بین دانشجویان و بصورت تخصصی در صنعت گردشگری با مشارکت و همکاری انجمن علمی دانشجویی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد 37 فردا در سالن همایش های پژوهشکده فرهنگ ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی برگزار می شود.

افسانه جباریان، دبیر اجرایی اولین همایش ظرفیت های کارآفرینی در صنعت گردشگری نیز گفت : اشتغال در صنعت گردشگری بسیار گسترده تر از تصور ایجاد شده از بازار کار این صنعت در جامعه است.
 
 وی افزود: شعار سازمان جهانی جهانگردی در سالن 2015 ، یک میلیارد گردشگر، یک میلیارد فرصت است، ولی آینده شغلی معرفی شده در بین علاقه مندان آن تنها اشتغال در دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی محدود می شود.  
 
دبیر اجرایی همایش تصریح کرد : وظیفه مراکز علمی و دانشگاهی معرفی درست از ظرفیت های موجود در  صنعت گردشگری است ، تا دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی قادر باشند با کمترین هزینه اولیه یک بنگاه کوچک اقتصادی در صنعت گردشگری ایجاد کنند.
 
جباریان در ادامه اظهار داشت: یکی از اهداف این همایش معرفی مدل های ایجاد یک کسب و کارهای خلاقانه و پایدار در صنعت گردشگری است زیرا بیشتر افرادی که تمایل به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری را دارند بدون استفاده از طرح های پژوهشی و علمی مراکز دانشگاهی وارد این صنعت می شوند که این امر شکست سرمایه گذاری را افزایش می دهد .
 
دبیر اجرایی همایش در خاتمه گفت: نیازسنجی از بازار هدف و تحلیل و بررسی انتظارات گردشگران در استفاده از خدمات سفر می تواند ایده های جدید را در راه اندازی بنگاه های کوچک گردشگری پیش روی فعالان این صنعت قرار دهد