به گزارش گروه جوان وجامعه خبرگزاری برنا، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی درجلسه کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش فارس در دفتر نهاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز، گفت: طرح امین در سال تحصیلی ۹۳ – ۹۴ در هزار و ۶۰۰ مدرسه در سطح کشور اجرایی شد که با توجه به تقاضاهای موجود، تصمیم گرفته شود در سال تحصیلی جاری تعداد این مدارس به هزار و ۹۰۰ مورد افزایش پیدا کند.

دبیر ستاد همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش با بیان اینکه برای تسهیل، تعمیق و توسعه همکاری بین حوزه علمیه و آموزش و پرورش تلاش شد تا ابزارهای متفاوتی پیش بینی شود، اظهار داشت: یکی از این ابزارها، استفاده از ظرفیت استان های کشور و تشکیل کمیته های همکاری در سطح استان ها بوده است.

وی گفت: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ، نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه سراسر کشور به عنوان روسای این کمیته ها منصوب می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ملکی گفت :مقام معظم رهبری در اردیبشهت ماه ، خطاب به جمعی از معلمین  و امت اسلامی تاکید بسیار جدی بر  امر آموزش و پرورش و اهتمام همه شخصیت های حقیقی و حقوقی به امر آموزش و پرورش داشتند.

وی با اشاره به سخن  امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه " دبستانی ها را دریابید که دانشگاه دیر است" گفت: تاکید  امام (ره ) و مقام معظم رهبری بر اهمیت  آموزش و پرورش ، درواقع ترجمان گفتمان معصومین علیهم السلام است.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی  افزود:مقام معظم رهبری در سفر سال 89 به قم در دیدار با اعضای جامعه  مدرسین و نخبگان حوزه ، توجه  ویژه به آموزش و پرورش را گوشزد  نمودند که حوزه های  علمیه وظیفه ای سنگین در قبال این دستگاه  عظیم فرهنگ ساز و فرهنگی دارند .

  وی  با بیان اینکه " این یک رسالتی است ذاتی  برای همه  اقشار جامعه  بویژه حوزه علمیه که باید به نحو احسن  انجام داد" افزود : آموزش و پرورش و حوزه علمیه  پرداختن به تربیت اسلامی را رسالت ذاتی خود می دانند و به آن  باور دارند.

 مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: قرآن به ما یاد داده که در انجام امور ، علاوه بر وظیفه عمومی و همگانی ،  نیاز به تشکل خاص است و  در این راستا   در شورای عالی آموزش و پرورش طرح امین پی گیری می شود.