رسول پاپایی ضمن تکذیب احضار 13 معلم ایرانی به دادگاه کشور امارات  علاوه بر 9 معلم دستگیر شده به خبرنگار آموزش برنا گفت: روز گذشته 9 معلم مدارس ایرانی امارات توسط پلیس این کشور به بهانه عدم در دست داشتن مجوز برای حضور در العین دستگیر شدند.

معاون رسانه‌‌ای روابط عمومی آموزش و پرورش اظهار کرد: براساس مجوز رسمی دولت امارات به سرپرست کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در امارات به معلمان ایرانی اجازه داده شده که در امارت‌های مختلف این کشور تا پایان سال 2016 فعالیت آموزشی و مدرسه‌داری داشته باشند و حضور معلمان ایرانی در مدارس العین با ویزای دبی اتفاق جدیدی نیست و سالهاست معلمان ایرانی به همین شکل در العین تدریس می‌کنند.

وی افزود: براین اساس، شکایت وزارت کار این کشور و اقدام پلیس امارات در راستای دستگیری معلمان ایرانی تنها بهانه‌تراشی است و وجاهت قانونی ندارد.

پاپایی ادامه داد: آموزش و پرورش با همکاری وزارت امور خارجه از لحظه بازداشت معلمان در حال رایزنی با مسئولان دستگاه قضایی این کشور برای آزادی معلمان است و اقدامات حمایتی از قبیل معرفی وکیل و هماهنگی با سفارت جمهوری اسلامی ایران در امارات انجام شده است. 

معاون رسانه‌ای مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش اظهار کرد: تا این لحظه پیگیری ها برای آزادی معلمان ادامه دارد و امیدواریم در اسرع وقت شاهد حل این مشکل و آزادی معلمان باشیم.