به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سردار محمدرضا مهمان­دار در سفر یک روزه به استان ایلام از وضعیت طرح های زیر ساختی و اقدامات صورت گرفته در حوزه ترافیک جاده ای و شهری شهرستان مهران بازدید کرد و با حضور در چهارمین نشست کمیته اربعین، آخرین هماهنگی ها در خصوص اتمام طرح های زیر ساختی، تمهیدات پلیس در حوزه ترافیک را اعلام کرد.

شایان ذکر است، معاون عملیات پلیس راهور ناجا در چهارمین نشست کمیته اربعین، بر لزوم تقویت نیرو و تجهیزات پلیس استان ایلام به منظور کنترل و حفظ امنیت ترافیکی و انتظامی در ایام اربعین تاکید کرد.

سردار مهمان­دار در حاشیه بازدید از پروژه احداث پارکینگ 60 هکتاری مهران خاطر نشان کرد: یکی از ملزومات این کار سرعت بخشیدن به اتمام پروژه های عمرانی ویژه اربعین در حوزه راهسازی است.

وی با اشاره به اینکه احداث این پارکینگ می تواند در کاهش بار ترافیکی شهر مهران بسیار تاثیر گذار باشد، گفت: ظرفیت 20 هزار خودرویی این پارکینگ باعث می­شود علاوه بر تامین امنیت خودروهای زائران، شاهد ترافیک کمتری در مسیر تردد زائران پیاده باشیم.

معاون عملیات پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در این پارکینگ، اتوبوس های بین شهری استقرار خواهند یافت و جابجایی مسافران تا پایانه مرزی مهران نیز از این پایانه با استفاده از وسایل نقلیه پیش بینی شده انجام می­ شود.

وی ضمن قدردانی از تلاش های مسئولان استان ابراز امیدواری کرد و افزود: با اتمام پروژه های در دست اقدام، امسال شاهد ارائه خدمات مناسب به زائران عتبات عالیات باشیم.

راه اندازی قرارگاه ترافیکی اربعین در مهران

این مقام انتظامی، هدف از سفر به استان ایلام را تهیه طرح عملیاتی اربعین حسینی برشمرد و ادامه داد: هدف دیگر جانمایی مسیرهای ورودی و خروجی زائران به شهر مهران و همچنین پیگیری مصوبات جلسات قبلی کمیته اربعین است.

سردار مهمان­دار، بازدید از پروژه های عمرانی همچون احداث پارکینگ، احداث کنارگذر و تعیین راه های دسترسی به شهر مهران را از دیگر اهداف این سفر عنوان کرد و گفت: در آینده نزدیک قرارگاه ترافیکی اربعین و پایگاه اطلاع رسانی پلیس راهور در پایانه مرزی مهران مستقر خواهد شد؛ اخبار و اطلاعات ترافیکی در سریع ترین زمان ممکن از طریق پایگاه اطلاع رسانی پلیس راهور به اطلاع مردم خواهد رسید.

معاون عملیات پلیس راهور ناجا درباره اختصاص نیروهای کمکی به پلیس ایلام گفت: این نیروها در قالب گشت های خودرویی، پیاده و موتوری از دیگر استان ها به شهر مهران اعزام می­ شوند.