به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سردار "حسین اشتری" در حاشیه نشست تخصصی روسای ادارات مبارزه با سرقت پلیس آگاهی سراسر کشور گفت: این نشست با هدف آمادگی بیشتر برای مبارزه با سرقت و اقدامات پیشگیرانه با حضور اساتید مجرب در این حوزه برگزار شد. همچنین معاونان مبارزه با سرقت استان های سراسر کشور امروز دور هم جمع شدند تا برنامه های پیش رو را بررسی و نقاط قوت و ضعف را احصاء کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم با برگزاری این نشست، اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای ما افزایش یابد و آمارها نیز نشان می دهدکه جرم سرقت در 7 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود 7 درصد در کل کشور کاهش داشته است. امیدواریم با تلاش پلیس این روند همچنان تا پایان سال ادامه داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی، در خصوص سرقت های مسلحانه نیز بیان داشت: کاهش یا افزایش این نوع سرقت در استان ها متفاوت است اما در مجموع شاهد کاهش آمار این جرم هستیم البته اکثر سرقت های مسلحانه شناسایی و کشف می شوند. در قرارگاه مبارزه با سرقت 14 استان هدف را مشخص کردیم که 75 درصد سرقت ها در این استان ها صورت می گرفت و در این قرارگاه با تمرکز بر این استان ها وضعیت را نسبت به گذشته بهبود دادیم هرچند تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم و باید بیشتر تلاش کنیم.

سردار اشتری در خصوص تجمعات اخیر در برخی از استان های کشور نیز گفت: هم اکنون در شهرهایی که تجمع بوده وضعیت آرام است و مردم با پلیس همکاری خوبی داشتند.