به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، علیرضا منظری توکلی با اشاره به این مسأله که چالش اساسی امروز کشور، بیکاری جوانان تحصیلکرده است، اظهارکرد: یکی از دلایلی که جوانان ما بعد از فارغ التحصیلی بیکار می مانند، عدم دارا بودن روحیه کارآفرینی و نداشتن مهارت لازم برای انجام کار است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه به تأکیدات مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: رهبر انقلاب سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، سیاست های مربوط به جمعیت، تولید ملی، اقتصاد دانش بنیان و ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش را تبیین کرده و همواره بر آنها تأکید می کنند که کلید همه این سیاست ها در پرورش زمان کودکی باز می شود.

وی در ادامه با مهم ارزیابی کردن اقدام وزارت آموزش و پرورش برای اجرای طرح "کاشف" و استعدادیابی در مقاطع هفتم و هشتم جهت ورود به عرصه کارآفرینی، بیان کرد: اجرای طرح "کاشف" در مدارس اتفاق مبارکی است که دانش‌آموزان را به سمت داشتن روحیه کارآفرینی سوق می‌دهد و در نتیجه در سنین بالاتر مشکل اشتغال نیز نخواهند داشت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است دولت نیز در اجرای طرح خود ثابت قدم باشد و استعداد نهفته دانش آموزان را با شناسایی برای آینده به حالت بالفعل درآورد تا جوانانی کارآفرین داشته باشیم.

گفتنی است؛ دانش آموزان مستعد در امر کارآفرینی در طرح "کاشف" شناسایی شده و مورد حمایت دانشگاه و باشگاه کارآفرینی قرار می گیرند تا در آینده به عنوان کارآفرین فعالیت کنند.