به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، خانپور افزود: ‌این مسابقات در چهار بخش کولر گازی، تبلت و تلفن همراه،‌ یخچال و لباسشویی و تلویزیون های ال ای دی، ال سی دی و سینما خانواده در سه مرحله برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: مرحله اول که به صورت پایه ای و مقدماتی بوده فرد می تواند با ورود به سایت اعلام شده با ثبت مشخصات خود در آن شرکت کند و در صورت پذیرفته شدن به مرحله دوم می رود که در مرحله دوم نیز آزمون به صورت تخصصی خواهد بود و سپس شرکت کننده در صورت احراز قبولی به مرحله سوم می رود و به صورت عملی آزمون خواهد داد.

خانپور افزود: ورود و ثبت نام به این مسابقات کاملا رایگان است و افراد از سنین بالای 15 سال در هر نقطه از کشور می توانند در آن شرکت کنند .

وی هدف از این مسابقات را توجه به کار و مهارت آموزی به ویژه بین جوانان تحصیل کرده دانست وگفت: بیشتر مشاغل در شغل های مرتبط با فنی و حرفه ای و مهارت ها به صورت پایدار است و در مهارت های فنی و حرفه ای زمینه های اشتغال زیاد، پایدار و مولد برای جوانان وجود دارد.

خانپور تاکید کرد: در نتیجه این مسابقات بهترین تکنسین های و کاردان های ایران به جامعه معرفی می شوند و به نفرات اول هر رشته 30 سکه، نفرات دوم 20 سکه و نفرات سوم نیز 10 سکه تمام بهار آزادی اهدا خواهد شد.

وی همچنین گفت: صندوق کارآفرینی امید نیز قرار است به نفرات برتر این مسابقات در صورت داشتن شرایط تسهیلات ویژه ای ارائه کند.

همچنین مسئول این مسابقات نیز  گفت: مرحله اول مسابقات از امروز 19 آبان آغاز شد و مرحله دوم 29 آبان و مرحله سوم و نهایی 3 آذر برگزار می شود.

 امیدوار افزود: متقاضیان شرکت در این مسابقات می توانند برای ثبت نام با مشخصات خود به سایت «تک المپیاد دات آی آر» مراجعه کنند و در مرحله اول در 40 دقیقه به 60 سوال پاسخ دهند و واجدان امتیاز برای ورود به مرحله بعد از طریق ارسال پیامک به شماره های تلفن همراهشان از قبولی خود باخبر خواهند شد.

وی پیش بینی کرد: در مرحله اول مسابقات 100 هزار نفر از سراسر کشور شرکت و در این المپیاد رقابت کنند.

امیدوار افزود: از هر رشته در مرحله اول 100 نفر به مرحله نیمه نهایی (دوم) راه پیدا می کنند و سپس از هر رشته نیز 10 نفر به مرحله نهایی (سوم) خواهند رفت و در نهایت در مرحله نهایی 3 نفر از هر رشته به عنوان نفرات اول تا سوم و تکنسین های برتر معرفی خواهند شد