به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، مهدی چمران در دویست و ششمین جلسه شورا با اشاره به بارندگی‌های اخیر در پایتخت اظهار داشت: از روز گذشته بارندگی‌های گسترده‌ای در سطح شهر بارید که باید شاکر این رحمت الهی باشیم.

وی ادامه داد: متأسفانه عوامل انسانی در طبیعت دستکاری‌هایی از جمله قطع درختان، مسدود کردن مسیل‌ها و پر کردن رود دره‌ها انجام می‌دهند که در آینده زحمات زیادی را به بار می‌آورد و این رحمت های الهی را تبدیل به زحمت می کند که باید هر بیشتر از این اقدامات جلوگیری به عمل آید، ولی امید است این رحمت الهی برای ما استمرار داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: تا بارندگی اتفاق می‌افتد، اندازه‌گیری می‌کنند و می‌گویند سدها پر شده و در تابستان مشکل کم‌آبی نداریم. در حال حاضر 48 درصد از آب مصرفی از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود که پر شدن این منابع زیرزمینی آب، سالها زمان می‌برد و هم‌اکنون سطح منابع آب های زیر زمینی ده ها متر فرو نشست داشته است بنابراین برای جبران این منابع باید هر چه بیشتر در مصرف آب صرفه جویی داشته باشیم.

چمران تأکید کرد: به غیر از استان‌های شمال کشور، تمامی کشور با پدیده خشکسالی و کمبود آب مواجه هستند و کمبود آب همچنان وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین به افتتاح ایستگاه مترو نعمت آباد اشاره کرد و گفت : ساخت مترو در شهر با تمامی مشکلات یک اقدام ارزنده و قابل تقدیر است و ما هم افتتاح این ایستگاه را به مردم و تمامی کارکنان مترو تبریک می گوییم اما انتظار نداریم که در چنین کمراسم هایی شأن شورا حفظ نشود و اگر شأن نمایندگان مردم حفظ نشود، شأن مسئولان شهری نیز حفظ نخواهد شد. شورا جایگاه خاص خود را دارد و اگر حتی به طنز به شورا طعنه بزنند، به خود طعنه زده‌اند.

چمران در ادامه به ذکر چند رویداد تاریخی نیز پرداخت و افزود: 20 آبان ماه مصادف با سالروز شهادت احمد قصیر اولین فردی که عملیات استشهادی علیه نیروهای چند ملیتی در لبنان را آغاز کرد می باشد. این اقدام وی فتح بابی بود برای بیرون راندن نیروهای چند ملیتی از بیروت تا مرز ها لبنان ، یاد و نام این شهید بزرگوار را گرامی می داریم.

وی ادامه داد : 21 آبان ماه نیز یاد اور شهادت شهید حسن تهرانی مقدم و تنی چند از پرسنل جهاد خود کفایی سپاه است که در حادثه وقوع انفجار در کارگاهی تخصصی ساخت موشک به شهادت رسیدند. شهادت این فرد پر تلاش و جهاد گر و متخصص را به مردم ایران اسلامی تبریک و تسلیت می گوییم.