به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، سردار «تقی مهری» در دومین نشست فصلی پلیس راهور ناجا گفت: این نشست با حضور روسای پلیس راهور پلیس های راه استان ، معاونان و مسئولان ستادی برای بررسی عملکرد گذشته و تجزیه و تحلیل تخلفات و تصادفات رانندگی برگزار شده است تا بتوانیم جایگاه هر استان را در این خصوص تجزیه و تحلیل کنیم و همه افرادی که در این جلسه حاضر هستند از وضعیت تصادفات و تخلفات رانندگی در حوزه استحفاظی خود مطلع شوند .

وی ادامه داد : در سال جاری فرماندهان استان هایی که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش تصادفات و کشته داشته اند را به صورت ماهانه احضار می کنیم؛ حتی فرماندهان پایگاه های پلیس راهور و روسای شهرستانها توسط پلیس راه تجزیه و تحلیل و رصد می شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه تعداد کشته ها در این مدت 297 نفر بوده است، بیان کرد: براساس آمار پزشکی قانونی طی 6 ماه گذشته 3.2 درصد نسبت به سال گذشته کاهش تلفات داشته ایم.

وی همچنین به قرارگاه اربعین اشاره کرد و گفت: با تدابیر انجام شده قرارگاه اربعین در پلیس راهور تشکیل شد. ماه گذشته به همراه یک تیم از شهر مهران و خوزستان بازدید کردیم. طی این بازدیدها طرح های مربوط به رفت و آمد در محورهای منتهی به استان های خوزستان و ایلام را مورد بررسی قرار دادیم و توانستیم برای استان های درگیر و در جوار این استانها مثل کرمانشاه، همدان و لرستان برنامه های ویژه داشته باشیم.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: علاوه بر نیروهای درون خود استان ها پیش بینی به کارگیری یک هزار نیروی کمکی به این استان ها را از یک هفته قبل از اربعین و یک هفته بعد از اربعین کرده ایم.

وی با تأکید بر اینکه افتخار می کنیم که در کنگره عظیم اربعین حسینی حضور داریم ادامه داد: امیدواریم بتوانیم خادم زائران اربعین حسینی باشیم؛ ضمن اینکه آمادگی 100 درصد برای اجرای طرح ها ی ترافیکی را نیز داریم.

سردار مهری به طرح زمستانه اشاره کرد و گفت: با هماهنگی های انجام شده طرح زمستانه از 23 آذر آغاز می شود و تا 23 اسفند ادامه دارد. بنابراین در این مدت پلیس راهور با تلاش مضاعف این طرح را اجرا می کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه قرارگاه تربیت و آموزش از تدابیر ویژه در پلیس راهور است، تصریح کرد: اکنون این قرارگاه فعال است و دوره های کوثر نیز برای فرماندهان پلیس راه و شهرستان برگزار می شود؛ طبق ارزیابی های انجام شده پلیس راهور به عنوان پلیس برتر شناخته شده است.