به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی،ظهر امروز حسین خسروی رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی به همراه عزیزی مدیر کل ورزش و جوانان استان با خانم دکتر فرامرزیان و دکتر تقی زاده معاونین وزیر ورزش و جوانان دیدار و گفتگو کردند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان به مناطق کمتر توسعه یافته و مرزی گفت: در استان خراسان‌جنوبی پروژه‌های نیمه تمام ورزشی زیادی وجود دارد که با تکمیل آن ها می توان امید و نشاط را در بین جوانان روستایی و شهرستان‌های مرزی زنده کرد.

حسین خسروی در این دیدار با اشاره به استخر ورزشی نیمه تمام شهرستان خوسف سالن ورزشی شمال شهر بیرجند و خانه جوانان مرکز استان تصریح کرد: تکمیل این پروژه ها می تواند جمع کثیری از جوانان را منتفع و اوقات فراغت آنان را به بهترین شکل ممکن پر کند و موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین جوانان گردد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی ضمن تقدیر مجدد از مجموعه وزارت ورزش و جوانان و اداره کل خراسان جنوبی با نگاه توسعه زیر ساخت های ورزشی در مناطق کمتر برخوردار و روستایی خاطرنشان کرد: ایجاد چمن های مصنوعی فوتبال در روستاهای خراسان جنوبی کاری بسیار ارزشمند است و خصوصاً پروژه‌هایی که در روستاهای شهرستان های مرزی که برادران اهل تسنن سکونت دارند باعث ایجاد وحدت بین برادران و خواهران اهل تسنن و شیعه می شود که این تلاش‌ها ستودنی است.

در ادامه خانم دکتر فرامرزیان معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: نگاه ما به خراسان جنوبی و استان های دورافتاده و مرزی نگاه توسعه‌ای است.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در خصوص پروژه‌های نیمه تمام سالن ورزشی شمال شهر بیرجند، استخر سرپوشیده شهرستان خوسف و خانه جوانان مرکز استان، مبلغ ۲۰ میلیارد ریال در طرح ۰۴۳ کمک می‌کنیم که انشاالله شاهد تکمیل و افتتاح این پروژه‌ها باشیم.

دکتر فرامرزیان با توجه به وجود پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تمرکز ما در مجموعه وزارت ورزش و جوانان تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی است و کمک می کنیم تا پروژه‌های نیمه تمام ورزشی بالای ۸۰ درصد در استان، تا پایان دولت تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

ژاله فرامرزیان افزود: پروژه استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند از استادیوم های مدرن کشور نیز می‌باشد و باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرد و از مدیریت ورزش استان می‌خواهم که با انتقال دفاتر هیئت‌های ورزشی به استادیوم غدیر بیرجند این پروژه عظیم مورد بهره‌برداری بیشتر قرار گرفته، و ما هم در مجموعه وزارت ورزش و جوانان در خصوص اعتبارات تعمیر و نگهداری کمک خواهیم کرد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نقش جوانان در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی افزود: پیش از این در خصوص وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال زایی جوانان در خراسان جنوبی سقف و عدد مشخصی را اختصاص می دادیم که از امروز این سقف تسهیلات و محدودیت برداشته می‌شود و هر آنچه که استان بتواند تسهیلات اشتغالزایی جوانان را جذب کند ما با کمک شرکای خود بانک های قرض الحسنه امید و رسالت اعتبار مورد نیاز را تامین خواهیم کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: