به گزارش خبرگزاری برنا از بیرجند، سیدعلی زمزم  ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جشنواره رضوی با هدف بررسی ابعاد زندگی امام رضا(ع) و آشنایی مردم با شخصیت این امام، برگزار می شود، اظهار داشت: نقش هنرمندان در تبیین زندگی امام رضا(ع) از اهمیت بالایی برخوردار اس.

وی ادامه داد: جشنواره رضوی تحت عنوان پنجمین جشنواره ملی خط و حروف‌نگاری رضوی مرداد ماه جاری در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: علاقمندان به این جشنواره تا 15 تیرماه جاری می‌توانند آثار خود را برای شرکت در این جشنواره ارسال کنند.

زمزم با بیان اینکه اعلام نتایج آثارهای ارسالی 25 تیرماه و اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان 18 مردادماه جاری برگزار می‌شود، افزود: تاکنون 70 اثر توسط 53 هنرمند از استان‌های مختلف کشور به دبیرخانه پنجمین جشنواره نقاشی خط و حروف‌نگاری ارسال شده است، که علاقمندان به این جشنواره می‌توانند برای اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به سایت فرهنگ و ارشاد مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: هنرمندان می‌توانند حداکثر هشت اثر در هر رشته با فرمت jpg   یا وضوح 300dpi  و اندازه تقریبی cm10×15 به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه باید آثار ارسالی در بخش نقاشی خط در ابعاد 100×100 یا 70 ×100 باشد، اظهار کرد: پس از برگزاری اختتامیه جشنواره در بیرجند و معرفی برترین‌ها اصل آثار عودت داده می‌شود.

انتهای پیام/