به گزارش خبرگزاری برنا از بیرجند،‌ احمد دانشی پور ظهر امروز در دیدار مدیران صنعت آب استان با امام جمعه بیرجند با بیان اینکه مردم خراسان جنوبی صرفه‌جو هستند، اظهار داشت:‌ قیمت هر مترمکعب آب در آب و فاضلاب روستایی 2 هزار و 294 تومان است.

وی با اشاره به اینکه هدر رفت آب در شبکه‌های روستایی زیاد است، افزود: یک‌هزار و 800 کیلومتر لوله فرسوده در حوزه آب و فاضلاب روستایی وجود دارد.

معاون پشتیبانی و نیروی انسانی آبفار خراسان جنوبی مشترکین زیر پوشش آب و فاضلاب روستایی را 126 هزار و 209 مشترک اعلام کرد و گفت: از این میزان 116 هزار و 77 مشترک  خانگی هستند.

وی به 907 آبادی بالای 20 خانوار در استان اشاره و تصریح کرد:‌ از این میزان 539 آبادی مشکل تامین آب ندارند و 175 آبادی با تنش آبی مواجه‌اند.

دانشی پور با اشاره به اینکه متاسفانه در 36 آبادی استان شبکه‌های آبرسانی راکد شده است، گفت: همچنین 157 آبادی فاقد شبکه آبرسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه 193 روستا با بحران آبی مواجه‌اند، اظهار داشت:‌ قیمت تمام شده هر مترمکعب آب به طور متوسط 8 هزار و 600 تومان است که در سال جاری به 9 هزار تومان افزایش یافته است.

دانشی پور با بیان اینکه در اعتبارات سال جاری بالغ بر 350 میلیارد تومان به مجتمع‌های روستایی اختصاص داده شده است، افزود:‌ سهمیه مازاد خراسان جنوبی نیز بالغ بر 17 میلیارد تومان است.

انتهای پیام/