به گزارش خبرگزاری برنا از بیرجند، مهدی مصطفوی‌نیا صبح امروز در کمیته برنامه‌ریزی زیرکوه، اظهار داشت: نحوه تخصیص بودجه‌های هر دستگاه متفاوت است و نیاز است که مدیران نگاه دستگاه‌محور به اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نداشته باشند.

وی افزود: اعتبارات تملک دارایی باید با در نظر گرفتن نیازهای شهرستان و بر اساس اولویت‌ها توزیع شود.

معاون فرماندار زیرکوه از تخصیص اعتبار راه‌اندازی شهرستان‌های جدیدالتاسیس به مبلغ یک میلیارد تومان در سال‌های اخیر خبر داد و افزود: در سال جاری این اعتبار برای شهرستان دیگر وجود ندارد.

مصطفوی‌نیا بیان داشت: برای امسال شهرستان زیرکوه حدود ۷ میلیارد تومان اعتبار دارد که صرف 1.5 میلیارد تومان آن به پروژه‌های عمرانی مانند طرح‌های هادی، تأمین آب شرب روستایی و حوزه‌های علمیه از الزامات است.

وی با بیان اینکه مابقی اعتبارات تملک و دارایی شهرستان بین دستگاه‌ها توزیع می‌شود، گفت: مهمترین مشکل شهرستان در بخش آب شرب روستایی، کشاورزی، راه‌های روستایی و عمران شهری است بنابراین بیشترین اعتبارات به این موضوعات اختصاص می‌یابد.

معاون فرماندار زیرکوه ادامه داد: تصمیمات کمیته برنامه‌ریزی نقش مؤثر و تعیین کننده‌ای در پیشبرد و تحقق اهداف و برنامه‌های کلان شهرستان در بخش‌های مختلف دارد.

مصطفوی‌نیا جایگاه این کمیته را در ایجاد و اصلاح زیرساخت‌های شهرستان حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: اعتبار ابلاغ شده برای شهرستان دوباره در کمیته برنامه‌ریزی بررسی و در نهایت قطعی می‌شود.

انتهای پیام/