به گزارش خبرگزاری برنا، زهرا فرازی پیش از ظهر امروز در نخستین همایش استانی طرح همای سلامت (فراخوان طرحهای ابتکاری در زمینه ارتقای سلامت) اظهار داشت: همه ساله برنامه‌های مختلفی در جهت ارتقای سلامت و روان دانش آموزان به خصوص در هفته بهداشت روان در مدارس سطح استان  توسط آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

وی افزود: بیشتر این فعالیتها حالت نمادین دارد و به قصد ایجاد حساسیت برای دانش آموزان، معلم و جامعه است تا همانگونه که انسان به سلامت جسم اهمیت می‌دهد به سلامت روان نیز اهمیت دهد.

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: پدافند طرح همای سلامت در محورهای مختلفی از جمله راهکارها، شیوه‌ها، خلاقیتها، نوآوریهای معلمان برای افزایش نشاط دانش آموزان و همچنین روشهای تقویت باورهای دینی و مذهبی است.

فرازی تصریح کرد: نزدیک 500 طرح به دبیرخانه همای سلامت ارسال شده است و با بررسیها و داوریهای انجام شده در سطح استان در مجموع 100 طرح مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: به لحاظ محدودیتهای منابع مالی همه این طرحها چاپ نشده است اما نمونه‌ای از این طرحها در کتاب همای سلامت چاپ شده و به تمام مدارس سطح استان ارسال خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با اجرایی شدن این طرحها گامی برای ارتقا سلامت روان دانش آموزان برداریم.

رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی یادآور شد: یکی از فاکتورهای مؤثر در ارتقا سلامت روان، جذاب کردن و با نشاط کردن محیط آموزشگاه و مدرسه است.

فرازی اظهار داشت: همچنین مدارسی وجود دارند که دارای کادر خلاقی هستند و طرحهای جالبی اجرا می‌کنند و محیط های زیبایی در مدارس ایجاد می‌کنند که هر قدم ما می‌تواند گامی برای ارتقای سلامت روان دانش آموزان باشد.