به گزارش خبرگزاری برنا،حجت‌الاسلام محسن مؤمنی‌مقدم، گفت: خراسان‌جنوبی میزبان زائران پاکستانی است که پیاده عازم زیارت اربعین هستند.

وی اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی، نهبندان، قائن، خضری، سربیشه و بیرجند مکان‌هایی برای اسکان زائران پاکستانی در نظر گرفته و به سرگروه‌های آنان اعلام شده است و در صورت تمایل می‌توانند از این مکان‌ها استفاده کنند.

معاون فرهنگی اوقاف خراسان‌جنوبی اظهارکرد: در بیرجند امامزادگان باقریه، در نهبندان مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، در قائن هیأت جوادالائمه و خضری امام زاده عبدالله برای اسکان و استراحت زائران در نظر گرفته شده است.

مؤمنی‌مقدم ادامه داد: در صورت حضور زائران پاکستانی یکی از نیازها، کسانی است که به زبان اردو مسلط هستند و در این زمینه نیز با نمایندگی وزارت امور خارجه خراسان‌جنوبی و اداره اتباع خارجه هماهنگ شده است.

وی با بیان اینکه علما و بزرگان همواره در بیانات خود اهمیت اربعین را به جهانیان گوشزد کرده‌اند، افزود: ما نیز باید برای بزرگداشت این روز بزرگ تلاش کنیم.

معاون فرهنگی اوقاف خراسان‌جنوبی یادآور شد: تلاش خود را می‌کنیم که این مکان‌ها در طول سال و به ویژه ایامی که شوق زیارت بیشتر است در اختیار زائران دیگر کشورها قرار داده شود.