به گزارش خبرگزاری برنا، سیدعلی اکبر پرویزی درحاشیه بازدید از مرکز درحال ساخت رادیوتراپی و شیمی درمانی بیرجند گفت: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و مجمع خیرین سلامت استان به طور مستمر احداث این پروژه را پیگیری می‌کنند.

وی با اشاره به سفر وزیر بهداشت به بیرجند، اظهارکرد: در این سفر قول هایی داده شده که خوشبختانه برخی انجام شده و برخی نیز در حال انجام است.

استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: امید است تمامی مراکز درمانی استان که سال‌ها نیمه تمام مانده بود، تا پایان امسال تمام شود و به بهره‌برداری برسد.

پرویزی با بیان اینکه باید باید در زمینه تجهیز و ارتقاء سطح درمان و بهداشت تلاش شود، افزود: در حال حاضر در مرکز استان نیاز به تخت‌های جدید نداریم.

وی با اشاره به بیمارستان میلاد ۳  بیرجند، گفت: این بیمارستان فرصتی مناسب برای مردم خراسان‌جنوبی است.

پرویزی با بیان اینکه برخی شهرستان‌های استان نیازمند توسعه بیمارستانی هستند، گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید در زمینه کیفیت خدمات، ارتقاء سطح متخصصین و حضور پزشکان متخصص در مرکز استان و شهرستان‌ها تلاش کند.

وی با اشاره به مرکز در حال ساخت رادیوتراپی و شیمی درمانی بیرجند، اظهار کرد: این پروژه نیازمند دو دستگاه مهم است که باید از خارج استان تهیه شود.

استاندار خراسان‌جنوبی ادامه داد: خوشبختانه این پروژه از وزارت بهداشت به صورت ملی دیده شده و مشکل اعتباری خاصی ندارد.

پرویزی خاطرنشان کرد: استانداری خراسان‌جنوبی بیشتر  به طرح‌های کوچک شهرستانی مانند مراکز بهداشتی درمانی روستاها، خانه‌های بهداشت و اورژانس جاده‌ای کمک می‌کند.