به گزارش خبرگزاری برنا،حمید مرادی اظهارکرد: در راستای تقویت روحیه نشاط، شادابی، سلامت جسم و روح دانشجویان همچون سنوات گذشته این واحد برنامه‌های مفرح کوهپیمایی و کوهنوردی را برگزار می‌کند.

وی ادامه داد: امسال هم در سومین دوره اردوهای دانشجویی گنبد گیتی، اولین برنامه با حضور 40 نفر از دانشجویان دختر فعال عضوکانون‌های فرهنگی جهاددانشگاهی و موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی بیرجند برگزار شد.

 سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی هدف از برگزاری این برنامه را تقویت روحیه نشاط، شادابی، پایداری و مقاومت در برابر سختی‌ها و آشنایی دانشجویان برای حفاظت از محیط زیست و پاکسازی محیط کوهستان برشمرد.

 مرادی تصریح کرد: این برنامه به همت مرکز گردشگری دانشجویان ایران، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان، انجمن علمی گروه مدیریت امورفرهنگی وکانون زمین پاک سازمان دانشجویان برگزار شد.

 وی یادآور شد: دانشجویان در این برنامه ضمن آموزش مقدماتی صعود و فرود در مناطق کوهستانی، به پاکسازی محیط‌زیست و جمع‌آوری زباله‌ها پرداختند.

 مرادی خاطرنشان کرد: این برنامه به مدت سه ساعت به‌طول انجامید و دانشجویان از منطقه بند امیرشاه به یکی از قله‌های مرتفع باقران صعود کردند.