به گزارش خبرگزاری برنا، دومین دوره ممیزی ضوابط ابلاغی صنعت برق کشور در شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی آغاز شد و تیم ممیزی با حضور 28 ممیز به مدت 3 روز تمامی بخش‌های فنی و عمومی این شرکت را مورد ممیزی قرار می‌دهند.

سرپرست تیم ممیزی شرکت توانیر در آئین افتتاح این دوره با اشاره به اینکه فرایند ارزیابی از دهه 60 در صنعت برق شکل گرفته اظهار داشت: ممیزی به روش نوین در صنعت برق تاکنون در دو مرحله اجرا شده است.

مسعود خانی بیان کرد: نخستین دوره ممیزی شرکت توانیر در سال 93 و دومین دوره نیز در پاییز امسال در قالب یک فرایند متمرکز در حوزه‌های فنی و غیرفنی به صورت هم‌زمان در کشور انجام می‌شود.

وی گفت: در کمیته ارزیابی عملکرد شرکت توانیر مقرر شد فرایند ممیزی به صورت دوسالانه در صنعت برق برگزار شود که این مهم در سال جاری در تمامی شرکت های زیر مجموعه توانیر اجرا می‌شود.

سرپرست تیم ممیزی شرکت توانیر بیان کرد: فرایند ممیزی از 27 مهرماه امسال آغاز شده و تاکنون 36 شرکت از مجموعه 58 شرکت توزیع و برق منطقه‌ای و شرکت‌های مدیریت شبکه برق ایران، سازمان انرژی های نو ایران و سازمان بهره‌وری انرژی ایران مورد بررسی و ممیزی قرار گرفته است و این روند تا 25 آذرماه ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه نتایج ممیزی در قالب چک لیست هر حوزه در سامانه مربوطه توسط ممیز ثبت و سپس اطلاعات ثبت شده توسط کارگروه تخصصی هر حوزه مورد پایش قرار گرفته و در نهایت پس از تایید کارگروه نتایج آن از طریق سامانه مزبور اعلام می‌شود.

خانی با بیان اینکه فرایند ممیزی کاملا مکانیزه بوده و به محض ورود اطلاعات نتایج قابل گزارش گیری و استفاده است بیان کرد: فرایندکار ونتایج ممیزی حداکثر در مدت دو ماه پس از انجام ممیزی از سوی کمیته ارزیابی عملکرد شرکت توانیر جمع‌بندی و به اطلاع شرکت‌های ممیزی شده می‌رسد.

سرپرست تیم ممیزی شرکت توانیر با تاکید بر اینکه فرایند این ممیزی با نگاه سخت گیرانه و با حساسیت و دقت بیشتری نسبت به دوره قبل انجام می‌شود گفت: ممیزی در شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی توسط یک تیم 28 نفره از کارشناسان و متخصصان خبره شرکت توانیر و شرکت‌های توزیع وبرق منطقه‌ای به مدت 3 روز انجام می شود که در آن 14 نفر به مدت 3 روز حوزه‌های فنی و 14 نفر در مدت 2 روز حوزه های غیر فنی را مورد ممیزی قرار می‌دهند.