به گزارش خبرگزاری برنا،پرویز آرامنش گفت: سرشماری پستانداران یکی از راه‌های  پایش جمعیت حیات وحش و زیستگاه آن به شمار می‌رود. 

وی افزود: آگاهی از جمعیت و پراکندگی حیات وحش تاثیر بسزایی در نحوه حفاظت از زیستگاه‌ها و جلوگیری از انجام تخلفات داشته و به تبع آن درک بیشتر شرایط زیست گونه‌ها را میسر و  در رسیدگی به وضعیت آنان  کمک شایانی به حفاظت محیط زیست می‌کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی اظهارکرد: بدین منظور هرساله سرشماری پستانداران در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان انجام می‌گیرد.

آرامنش ادامه داد: سرشماری پاییزه طبق فرم زمان بندی توسط این اداره کل از مورخ یکم آذر لغایت 30 آذر با حضور محیط‌بانان و مشارکت جوامع محلی، تشکل‌ها، همیاران، دانشجویان و شکارچیان معتمد و قانونمند انجام خواهد شد. 

وی افزود: در این برنامه مشارکتی گونه‌های شاخص پستانداران از قبیل آهو، کل و بز، قوچ و میش، جبیر و.. سرشماری خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی تصریح کرد: لازم به ذکر است همزمان با آن سرشماری پرندگان حایز اهمیت ملی و بین المللی  مانند شاهین عقاب طلایی کرکس کبک و هوبره در سطح مناطق تحت مدیریت استان انجام خواهد شد.

آرامنش یادآورشد: حفاظت محیط زیست خراسان‌جنوبی دارای 10 منطقه شکار ممنوع، چهار منطقه حفاظت شده و سه پناه‌گاه حیات وحش است.