به گزارش خبرگزاری برنا، علی قاسمی صبح امروز در فرودگاه بیرجند اظهار داشت: بار دیگر عطر شهدا در خراسان جنوبی پیچید و از امروز میزبان سه شهید گمنام هستیم.

وی افزود: امروز پیکر سه شهید گمنام دوران دفاع مقدس وارد فرودگاه بیرجند شد که این مراسم با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: یکی از این شهدا 39 ساله است که در عملیات خیبر در سال 62 در جزیره مجنون به شهادت رسیده و دیگری 39 ساله در عملیات والفجر یک در فروردین ماه 61 منطقه فکه به فیض شهادت نایل شد.

وی بیان کرد: دیگر شهید گمنام 42 ساله که در منطقه عملیات خیبر در سال 62 و در جزیره مجنون به شهادت رسیده است و قرار است این شهید در حسینه جماران بیرجند در روز شهادت امام رضا(ع) به خاک سپرده شود.

قاسمی گفت: قرار است پیکرهای مطهر این سه شهید گمنام از مسیرهای میدان آزادی، خیابان جمهوری اسلامی، خیابان شهید مطهری و خیابان مدرس عبور و وارد معراج شهدای گمنام بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی افزود: پیکر دو شهید گمنام روز 9 آذرماه در بخش درح سربیشه به خاک سپرده می‌شود.

قاسمی تصریح کرد: با ورود پیکر این سه شهید گمنام تعداد شهدای گمنام خراسان جنوبی 118 شهید می‌شود که در 43  نقطه از استان به خاک سپرده شده‌اند.