به گزارش خبرگزاری برنا،علیرضا رفیعی‌پور  اظهار کرد: مرغ بدون آنتی‌بیوتیک 100 درصد عاری از هرگونه آنتی بیوتیک در طول دوره پرورش تا سفره مصرف کننده است، اما مرغ سالم همه اقدامات بهداشتی روی آن انجام شده و یک دوره برای درمان دارویی را مصرف کرده است.

وی ادامه داد: این بدان معنا نیست که در سایر مرغ‌ها آنتی‌بیوتیک وجود دارد، همچنین در روش معمولی پرورش مرغ همه اقدامات بهداشتی آن انجام شده و ممکن بوده در طول دوره نیاز به دریافت آنتی‌بیوتیک باشد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: ممکن بوده در زمان پرورش، مرغ به بیماری‌های واگیر طیور مبتلا شود و در بازه‌ای مشخص مثلا بین 3 تا 5روز دارو دریافت کرده باشد، اما تا زمانی که دوره ممنوعیت از مصرف دارو طی نشده اجازه بارگیری عرضه به کشتارگاه ندارد.

رفیعی‌پور بیان کرد: این دوره، زمانی است که قسمت اعظم دارو از بدن مرغ دفع و خارج می‌شود که بر اساس نوع داروی مصرفی این مدت متغیر است.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش آگاهی عمومی جوامع بشری به سمت مصرف محصولات با کیفیت‌تر سوق پیدا کرده‌اند که یکی از آن‌ها مرغ بدون آنتی‌بیوتیک است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در این نوع پرورش، مرغداری‌هایی که تقاضای پرورش مرغ بدون آنتی‌بیوتیک دارند در ابتدا درخواستی به دامپزشکی ارائه می‌دهند و بعد توسط کارشناسان مربوطه مورد بازدید قرار می‌گیرند.

رفیعی‌پور با بیان اینکه شرایط بهداشتی لازم برای این مرغداری‌ها، سختگیرانه‌تر شده است، عنوان کرد: داشتن داکت، داشتن حصار دور مرغداری، نداشتن تلفات نامتعارف در دوره‌های قبلی از جمله این شرایط است.

وی یادآور شد: مرکز متقاضی پرورش علاوه بر دارا بودن پروانه بهداشتی بهره‌برداری معتبر و به کارگیری دکتر دامپزشک به عنوان مسئول فنی بهداشتی اختصاصی، باید نسبت به دریافت پروانه تولید گوشت مرغ بدون آنتی‌بیوتیک از اداره کل دامپزشکی اقدام کند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی افزود: اجرای دقیق اقدامات امنیت زیستی و کنترل بهداشتی آب به همراه نتایج آزمایشگاهی مربوطه،کنترلبهداشت برنامه شستشو و ضدعفونی سطوح، تجهیزات و لوازم کاری خوراک مصرفی مورد تاکید است.

رفیعی‌پور با بیان اینکه کنترل بهداشت فردی پرسنل به همراه کارت بهداشتی معتبر تمامی افرادی که در فرآیند تولید دخالت دارند و کنترلحشرات و حیوانات موذی نیز بسیار مهم است، گفت: مدت زمان پرورش حداکثر تا ۴۲ روز تعیینشده  و در صورت تایید مصرفآنتی‌بیوتیک، پروانه صادره تعلیق می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مصرف‌کنندگان باید توجه داشته باشند مرغ‌ها با سایز مناسب خریداری کنند، یادآور شد: مرغ‌های خارج از وزن استاندار دارای چربی بیشتری است و از لحاظ کیفیت مرغ‌های دارای سن کشتار استاندارد دارای طعم مناسب‌تر وکیفیت گوشت بهتری هستند.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: نمونه‌برداری در طول دوره پرورش، قبل از ارسال مرغ زنده به کشتارگاه نمونه‌برداری بهصورت راندوم و تصادفی از محصولات تولیدی  انجام می‌شود حتی در سطح مراکز عرضه این روند ادامه دارد.