به گزارش خبرگزاری برنا، سیدمهدی طلایی‌مقدم صبح امروز(12 بهمن) به مناسبت آغاز سی‌و‌نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در نشست خبری، گفت: در دهه فجر امسال 222 کمیته به فعالیت می‌پردازند و به این مناسبت برنامه‌های بسیار مناسبی تدارک دیده شده است.

وی افزود: در نخستین روز از دهه فجر این برنامه‌ها با حضور در دفتر امام جمعه طبس از ساعت 8 صبح آغاز و سپس بعد از اجرای رژه موتوری، مراسم نمادین ورود امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی راس ساعت 9 صبح در محل آستان مبارک حضرت حسین‌ ابن‌‌ موسی‌الکاظم(ع) برگزار می‌شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس گفت: در این شهرستان در مجموع 123 پروژه قابل افتتاح و کلنگ‌زنی به مناسبت دهه فجر وجود دارد که از این تعداد 110 پروژه قابل افتتاح و 13 پروژه قابل کلنگ‌زنی است.

طلایی‌مقدم در مورد مجموع اعتبار این پروژه‌ها، افزود: اعتبار این پروژه‌ها بالغ‌بر 81 میلیارد و 485 میلیون تومان بوده که از این مبلغ 79 میلیارد و 300 میلیون تومان هزینه مجموع پروژه‌های قابل افتتاح و 2 میلیارد و 185 میلیون تومان اعتبار به پروژه‌های قابل کلنگ‌زنی اختصاص یافته است.

وی تعداد دستگاه‌های اجرایی دارای پروژه را 20 دستگاه عنوان کرد و ادامه داد: راه و شهرسازی با 25 درصد، شبکه بهداشت و درمان با 15 درصد و شهرداری‌های طبس، دستگردان و دیهوک با 10 درصد بیشترین آمار پروژه‌های دهه فجر را دارند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس گفت: سال آینده برنامه‌های خوبی در دست اجرا داریم و به زودی ورودی‌های طبس از سمت بشرویه، دیهوک و یزد را دوبانده می‌کنیم که سعی بر این است طی سه ماهه نخست سال آینده ورودی یزد آماده‌سازی و تکمیل شود.

طلایی‌مقدم یادآور شد: با توجه به مشکلات اخیر راه‌ها و جاده‌های این شهرستان در مجموع 13 پروژه در این مورد افتتاح می‌شود که اعتباری بالغ‌بر 22 میلیارد و 170 میلیون تومان در این مورد هزینه شده است.