به گزارش خبرگزاری برنا عباس نیک‌پور، به مراکز تحت‌نظارت این اداره و نظارت بر بسته‌بندی مواد پروتئینی، تخم بلدرچین،گوشت قرمز، مرغ، سایر ماکیان و عسل اشاره کرد و افزود: همچنین در تولید ماکیان نیز شرایط ویژه، دمای خاص، لیبل‌گذاری و شرایط حمل‌و نقل مورد توجه است.

وی ادامه‌داد: استخرهای تولید آبزیان، خوراک آن‌ها، شرایط بهداشتی و رعایت استانداردها نیز نظارت می‌شود و در زمان صید، در صورت وجود شرایط لازم، اجازه صید صادر، بسته‌بندی و عرضه می‌شوند.

کارشناس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره‌کل دامپزشکی استان به مورد دیگری از نظارت‌های این اداره اشاره کرد و ادامه داد: تمام فراورده‌های خام دامی، قبل از ورود به چرخه مصرف در شهر مقصد، فک پلمپ شده و بازدید و بررسی و در صورت وجود شرایط لازم و دمای استاندارد حمل و نقل اجازه حمل به مراکز عرضه صادر می‌شود.

نیک‌پور با تاکید بر صدور مجوز بهداشتی برای محموله‌های خام دامی که به سایر نقاط کشور ارسال می‌شود، ادامه داد: این جابه‌جایی‌ها در سایت قرنطینه، به صورت آنلاین توسط شبکه‌های دامپزشکی قابل مشاهده و ردیابی است و استان مقصد هم از حضور این محوله مطلع شده و پیگیری و نظارت می‌کند.

نظارت بر سردخانه‌ها

وی اظهارکرد: مراکز نگهداری انبوه مانند سردخانه‌های مواد پروتئینی و فراورده‌های خام دامی نیز از نظارت مغفول نمانده‌اند و دمای نگهداری و شرایط ورود و خروج کنترل و نظارت می‌شود.

کارشناس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره‌کل دامپزشکی استان همچنین به نظارت‌ها در مناسبت‌هایی مانند عید قربان و عزاداری‌ها اشاره کرد و از هیئت‌ها خواست از پذیرش گوشت بدون مهر دامپزشکی، خودداری کنند.