به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی،حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی روز دوشنبه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: مردمان کویر همانند درختان این منطقه ستبر بوده و در مقابل توفان فتنه ها مقاوم هستند.

وی ادامه داد: زمانی که به خراسان جنوبی گذر می کنیم به یاد فرازی از فرمایش امام علی (ع )در نامه ای به عثمان بن حنیف می افتیم که ایشان از درختان کویر یاد کردند و فرمودند این درختان با آبی شاداب شده، در مقابل توفان مقاومت می کنند و خشک شده آنها نیز زودتر روشن شده و دیرتر خاموش می شود. 

وزیر اطلاعات افزود: درختان کویر در سرسبزی مقاوم و بعد از خشک شدن هم زغال آن بسیار گیرا و مانا حرارت می بخشد اما درختانی که پای جویبار هستند با نسیمی می افتند و خشک شده آنها نیز خیلی زود خاموش شده و مانایی ندارد.

وی مردمان و بزرگان خراسان جنوبی را مصداق فرمایش امیرالمومنین (ع) دانست و گفت: اینها به مثابه درختانی هستند که در کویر روییده اند و در جنبه های مختلف فضل، فضلیت، علم، معرفت، زهد و بصیرت انسان هایی هستند مانند درختان کویر، ستبر و در مقابل توفان فتنه ها مقاوم و بهره دهی آنها پر برکت و مداوم است.

علوی با اشاره به حضور بزرگانی همچون حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی و مرحوم آیت الله حاج سید مهدی عبادی و دیگرانی که در این سرزمین معرفت، عرفان، زهد و فضیلت رشد و نمو یافته اند ادامه داد: این بزرگان به مانند ستارگانی روشنی بخش زندگی مردم و راهنمای هدایت بوده اند و انسان احساس خاصی نسبت به آنها دارد. 

وی با بیان اینکه امسال برای حضورم در راهپیمایی 22 بهمن در استان های متعدد دعوت و پیشنهاد شده بود اظهار داشت: گرچه حضور در هر استان وظیفه است اما بیشتر میل به حضور در خراسان جنوبی داشتم. 

وزیر اطلاعات با اشاره به آشنایی دیرینه ای که با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی داشته است گفت: هر زمانی که به بیرجند سفر کردم دیدار با ایشان و استفاده از سخنان آموزنده شان مد نظر بوده است. 

وی افزود: از سوی دیگر استاندار خراسان جنوبی نیز با بینش خوب و نگرش توسعه گرا در این استان خدمت می کند که امید است این حضور با نیت خالص، خدمتگزاری خوبی برای این منطقه رقم بزند.