به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، نشست تخصصی روسای هیات ورزشی خراسان جنوبی با مهران سرپرست مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در سالن جلسات جدید اداره کل برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی نیز در این نشست بیان کرد: هیات ورزشی شهرستان ها به هیچ وجه وارد طرح استعدادیابی انحصاری و شناسایی نشوند. 

مهران سرپرست افزود: ما به زبان ساده به دنبال استعدادمی گردیم و اموزش پرورش، شخص معلم ورزش بهترین افرادی هستند که می توانند دانش آموزان را انتخاب کنند چرا که دارای تخصص هستند.

وی ادامه داد: برای تایید استعداد معرفی شده ابتدا معلم ورزش، روسای هیات و باشگاه ها ان را امضا کند. سرپرست از برگزاری دو سمینار تخصصی استعدادیابی در استان خبرداد و بیان کرد: اولین سمینار در 27 خردادماه سالجاری برگزار خواهدشد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از آمادگی کلیه سالن های ورزشی در حوزه زیرساختی و سخت افزاری برای اجرای طرح استعدادیابی ورزشی خبرداد و بیان کرد: اگر تست های ورزشی مازاد باشد ما هزینه ها را پرداخت می کنیم.

وی به پرورش افراد منتخب تاکید کرد: همه 135 سالن ورزشی استان برای این موضوع آماده می شود و استعدادهای ورزشی در المپیاد ملی یا استانی شرکت خواهند کرد و مقام آوران از حمایت های اداره کل و وزارت ورزش و جوانان برخوردار خواهند شد. سرپرست گفت: این طرح باید 10 سال در استان اجرا شود تا بتوانیم جایگاه خودمان را در ورزش قهرمانی کشور پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: کلیه هیات از حرکات انفرادی خودداری کنند و این فرصت برابر را به همه جوانان روستایی و شهری به صورت برابر بدهیم.

وی از توزیع 600 میلیون تومان لوازم ورزشی در استان خبرداد و بیان کرد: کلیه البسه المپیاد خریداری شده است.