به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی محمدصادق معتمدیان در دیدار اعضای هیئت مدیره خانه معدن استان از خام فروشی به عنوان یکی از مهمترین چالش های بخش معدن استان نام برد.

وی ادامه داد: بخش معدن به عنوان یکی از پیشران های مهم اقتصادی و توسعه پایدار در خطه زر خیز این استان حایز اهمیت است که باید این ظرفیت و پتانسیل عظیم به فعلیت درآید.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: با رایزنی های صورت گرفته، بسیاری از اختیارات وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در امور معادن به مدیریت استان تنفیذ شده که می بایست از این ظرفیت در جهت شکوفایی بیش از پیش بخش معدن استفاده کرد.

وی به جنگ اقتصادی نظام سلطه بر ضد کشورمان اشاره کرد و گفت: باید از تمامی ظرفیت های کشور از جمله بخش معدن در مبارزه با تحریم های ظالمانه بهره جست.

استاندار خراسان جنوبی به جلسات و نشست های برگزارشده با مقام عالی و معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و ادامه داد: این دیدارها ۱۵ مصوبه ارزشمند را به دنبال داشت و مقرر شد پیرو آن هزار میلیارد تومان توسط شرکت ایدرو در استان سرمایه گذاری صورت پذیرد.

وی به امنیت پایدار در استان به عنوان یکی از شاخصه های مثبت برای سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: به هرحال دنبال تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در این خطه هستیم و البته از ظرفیت شرکت های بزرگ دولتی جهت توسعه همه جانبه خراسان جنوبی غفلت نخواهیم کرد.

معتمدیان به بازدیدهای میدانی متعدد صورت گرفته از معادن استان درجریان سفرهای شهرستانی اشاره و ذکر کرد: در این بازدیدها از نزدیک ظرفیت معادن استان و همچنین مشکلات معدن کاران شناسایی و بررسی شده است.

وی از چشم اندار معدنی استان به عنوان عسلویه معدنی نام برد و اظهار داشت: اگر توسعه در این استان چهار ضلع داشته باشد، به طور قطع یکی از اضلاعش معدن و توسعه آن است.