به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، علیرضاشهیدی معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران به همراه معاونین تخصصی خود و داودشهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از سه معدن کانسار طلا و مس شادان، هیرد و معدن مس قلعه زری به صورت میدانی بازدید کرد.

 توسعه معادن و صنایع معدنی را یکی از مهمترین سیاست وزیر

در این بازدید شهیدی رئیس سازمان زمین شناسی ایران توسعه معادن و صنایع معدنی را یکی از مهمترین سیاست وزیر و وزارت صمت در سالجاری است عنوان کرد: خراسان جنوبی به عنوان یکی از استان های مهم ما در مطالعات زمین شناسی و اکتشافات معدنی در سالجاری قرار داد. وی با تاکید براینکه محوریت خراسان جنوبی بر روی طلا، مس، آهن، سرب و روی است افزود: شکوفایی معادن موجب توسعه پایدار و توزیع عادلانه ثروت در استان خواهد شد. وی بیان کرد: کلیه خواسته های معدن داران را طی مکاتبه ای با وزیر مطرح و برای رفع آن تلاش خواهم کرد.

تامین برق و آب را یکی از مهمترین اولویت های معادن

مشیرالحق عابدی معاون اقتصادی استانداری خراسان جنوبی نیز در این بازدید تامین برق و آب را یکی از مهمترین اولویت های معادن این منطقه دانست و تاکید کرد: کمک به تامین زیرساخت های استان به تولید و جذب سرمایه گذار کمک شایانی می کند.

 حقوق دولتی معادن با مشورت فرمانداران منطقه هزینه زیرساخت می شود

داودشهرکی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز در این بازدید با اشاره به اینکه حقوق دولتی معادن با مشورت فرمانداران در استان هزینه می شود گفت: حفظ و ماندگاری معادنی همچون قلعه زری برای ما بسیار اهمیت دارد. شهرکی با اشاره به اینکه از برگشت حقوق دولتی معادن تا حدودی به تامین برق، آب و جاده به معادن کمک کردیم بیان کرد: در سه سال گذشته 300 پروانه بهره برداری صادر شده است.

معادن نقش مهمی در نگهداشت جمعیت و توسعه شهرستان نهبندان دارد

بیکی فرماندارشهرستان نهبندان نیز با تاکید براینکه وجود معادن نقش مهمی در نگهداشت جمعیت و توسعه شهرستان نهبندان دارد بیان کرد: بیشترین معادن خراسان جنوبی در این شهرستان است و متاسفانه عدم استفاده کافی از این ظرفیت موجب شد تا در 5 سال اخیر بالغ بر 7 هزار نفر از این شهرستان مهاجرت کنند. وی از معاون وزیر صمت خواستار تامین زیرساخت های معادن شد.

تقدیر از شرکت ملی مس ایران

شفیعی فرماندار شهرستان خوسف هم نیز با تقدیر از شرکت ملی مس ایران مبنی برحمایت ازمعدن مس قلعه زری گفت: حمایت شرکت ملی مس توانسته به ما کمک های زیادی کند. وی بااشاره به اینکه دربرنامه توسعه ششم توسعه کشور هم معادن فرآوری به معادن و تاکید بسیار زیادی شده است افزود: در معدن قلعه زری 500 نفر مشغول به کار هستند و معادن اطراف هم از زیرساخت های این منطقه بهره مند می شوند.

 

IMG_20190624_123347

IMG_20190624_122844

IMG_20190624_121602

IMG_20190624_115548

IMG_20190624_102948

IMG_20190624_102523