به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، محمدرضا در دیدار با فرماندار نهبندان افزود: تاکنون شبکه‌های آبرسانی داخلی، بروز رسانی شبکه برقرسانی و فیبر نوری در این بازارچه انجام شده و به زودی سامانه جامع گمرکی نیز راه اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه مقرر شده که بازارچه‌های مرزی استان با توجه به ظرفیت و پناسیل هر منطقه تخصصی شود، اضافه کرد: نهبندان ظرفیت دامی خوبی دارد که واردات دام زنده از بازارچه دوکوهانه هدف گذاری شده است.

فخر عنوان کرد: هم اکنون ۹ واحد قرنطینه‌ای در بازارچه دوکوهانه مستقر است که ظرفیت نگهداری بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ رأس دام را دارد.

وی ادامه داد: با توجه به این ظرفیت خوب در بازارچه دوکوهانه، این مرز می‌تواند نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان و در زمینه واردات دام از کشور افغانستان ایفا کند.

مدیرکل بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی وجود چهار سوله و انبار کالا، جایگاه عرضه و فروش فرآورده‌های نفتی، ساختمان اداری و ۲۰ غرفه تجاری را از زیرساخت‌های بازارچه مرزی دوکوهانه ذکر کرد.

بازارچه دو کوهانه نهبندان در سال ۱۳۷۲ راه‌اندازی شد و در گذشته علاوه بر صادرات و واردات کالا بیشتر در زمینه واردات دام زنده از کشور افغانستان فعالیت داشته است.