به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، نشست هم اندیشی مسئولان با جوانان ویژه مسائل ازدواج به ریاست مهران سرپرست مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، بدون حضور مسئولان دستگاه های اجرایی برگزار شد.

مهران سرپرست مدیر کل ورزش و جوانان نیز در این نشست صمیمی گفت:بحث ازدواج  از موضوعات اساسی جوانان است همچنین اساسی ترین نهاد اجتماعی شناخته شده است وی همچنین  اعلام کرد:متاسفانه اکثرا افکار مامبتنی بر فرد گرایی است و جنبه جمع گرایانه خاصی را ندارد. وی افزود:بحث ازدواج باید اجتماعی شود وبه نهاد هایی جدا از دولت تکیه کند همچنین بر اساس الزامات دستگاه های اجرایی منابع و امکانات خوبی برای ازدواج وجود دارد اما برنامه جامع و مشترک نیست به همین دلیل به نتیجه خوبی نخواهیم رسید.سرپرست همچنین گفت :دانش عمومی افراد باید ارتقا داده شود که بخشی از آن در حال فرهنگ سازی است و همه افراد در اینگونه مسائل نقش دارند که یکی از آنها تبادل تجارب  بین افراد است سرپرست با ابراز امیدواری گفت: همه افراد در حوزه کاری خودشان اندکی عمیق تر و متفکرانه تر این موضوع کلیدی را مدیریت کنند.

حدودهزار و 928واقعه ازدواج و هزار و 328واقعه طلاق

 

مهرور معاون امور ورزش و جوانان استان در ابتدای نشست اعلام کرد:طبق گزارش های داده شده در سه ماهه اول سالجاری  حدودهزار و 928واقعه ازدواج و هزار و 328واقعه طلاق داشتیم. وی افزود: یکی از دغدغه مسئولین مهاجرت جوانان از استان خراسان جنوبی به شهرهای دیگر برای اشتغال و مهاجرت جوانان شهرستانی به بیرجنداست وی نیز اشاره کرد :بهتر است مجلس بازنگری به قوانین اجرایی داشته باشد تا قوانین حاکم برای جوانان بطور کامل مشخص شوند مهرور با اشاره به اهمیت دستاورد های هفته ازدواج اعلام کرد:در هفته ازدواج افتتاح دومین مرکز مشاوره ازدواج رایگان را داشتیم که یکی از دستاورد های مهم این  هفته است

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: