به گزارش خبرگزای برنا خراسان جنوبی، ظهر امروز رضا سلم ابادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره خراسان جنوبی به بهانه روز خبرنگار از خبرگزاری برنا خراسان جنوبی و خانه جوان خراسان جنوبی بازدید کرد.

در این بازدید که برنا مدیرروابط عمومی اداره کل کمیته امام وی را همراهی می کرد. رضا سلم ابادی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره خراسان جنوبی با بیان اینکه با تبریک عید سعید قربان و غدیر بیان کرد: یکی از اهداف سال گذشته و سالجاری ما مشارکت حداکثری اداره با موسسات خیریه است. وی با اشاره به اینکه نقش موثر سازمان های مردم نهاد در مشارکت های اجتماعی، گروه های جهادی و کمک به ممدجویان موثر و با اهمیت دانست و افزود: کمیته امداد خراسان جنوبی آمادگی هرنوع همکاری را با سمن های وزارت ورزش و جوانان دارد چراکه این سمن ها دارای نیروی جوان، خلاق و با ایده هستند و می توانند بازوان توانمندی برای کمیته امداد امام خمینی در رفع محرومیت زدایی باشد.

سلم آبادی پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه ای فی ما بین مجمع سمن های خراسان جنوبی و اداره کل کمیته امداد امام خمینی را داد و تاکید کرد: 80 درصد از خدمات گیرندگان سمن ها و کمیته امداد مشترک هستند و برای جلوگیری از موازی کاری ما حاضریم تا بانک اطلاعاتی خودمان را در اختیار سمن ها قرار دهیم و بانظارت کمیته امداد برای رفع محرومیت زدایی و هم افزایی به نیازمندان واقعی کمک کنیم. وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد آمادگی نشست های تخصصی با سمن ها را دارد تا در همه موارد بحث و کمک کند.

وی با اشاره به تصور غلط برخی از مردم نسبت به جوانان امروزی گفت: امروزه در جامعه فکر می کنند که جوانان اهل معونیت نیستند بلکه این موضوع غلط است و نباید به ظاهر افراد قضاوت کرد.

سلم آبادی با بیان اینکه در 3 ماه سالجاری 48 هزار و 274 نفر   مراجعه کننده داشتیم که نسبت به مدت مشابه سال قبل 26 هزار و 523 نفر بوده اند که نشان از رشد 83 درصدی دارد بیان کرد: از این تعداد بخشی مدد جو و بخشی دیگر تازه به لیست کمیته امداد اضافه شده اند.

وی با اشاره به تعداد مراجعات مددجویان برای اخذ خدمات تعداد 41 هزار و 204 نفر بوده اند افزود: تعدادغیرمددجو 22هزار و 229 نفر بوده که 85 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

سلم آبادی با بیان اینکه در سه ماه سالجاری 70 هزار و 70 نفر غیرمددجو و سال گذشته 4هزار و  294 به کمیته امداد مراجعه داشتیم که رشد 85 درصد را نشان می دهد.

وی با اشاره به اینکه به هر مددکار در هر ماه 49 مراجعه کننده داشته و سال گذشته 27 نفر بوده است خاطرنشان کرد: در 3 ماه سالجاری از این تعداد 30 هزار و 729 نفر بوده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 12 هزار و 700مرد بوده اند که بالغ بر 129 درصد رشد داشته  که نشان از کاهش درآمد خانوار است.

سلم آبادی با بیان اینکه حقوق ها کفاف زندگی مددجویان و کارگران را نمی دهد خاطرنشان کرد: مراجعه بانوان به کمیته امداد 17 هزار و 540 نفر در سال جاری و تعداد 13 هزار و 350 نفر در سال گذشته بوده که نشان دهنده رشد 28 درصدی است و یکی دیگر از علت های کاهش مراجعه کنندگان بانوان به کمیته امداد رفع مشکلاتشان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره خراسان جنوبی بیان کرد: در سال جاری با رشد منابع مواجه شدیم که امسال 38 نفر داریم اما 888 نفر در سال گذشته بوده است.

وی با تاکیدبر اینکه بیشتر حوزه خدماتی کمیته امداد مشکلی نداریم تاکیدکرد: در حوزه درمان دچار مشکل هستیم و نمی توانیم هزینه های تمام آنها را پرداخت کنیم اما در برخی از موارد تا 90 درصد از هزینه های بیماران خاص، صعب العلاج، پیوندی، سرطانی ها و دیالیزی ها را پرداخت کردیم.

سلم ابادی به حوزه خیرین اشاره کرد و گفت: خوشبختانه خیرین نگاه ویژه ای به مددجویان خراسان جنوبی داشته و دارند. وی با اشاره به اینکه 117 درصد تحقق برنامه 4 ماه سالجاری بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 52 درصدی برخور دار است. وی بیان کرد: مراکز نیکوکاری 116 درصد رشد دارد و از همه مهمتر  23 درصد منابع ما از مراکز نیوکاری جمع آوری شده است. وی در پایان از سفر رئیس کمیته امداد خمینی به خراسان جنوبی خبرداد و بیان کرد: امیدواریم این سفر تا ماه آینده انجام شود.

سلم ابادی در برنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: