به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی،محمد صادق معتمدیان استاندارخراسان جنوبی در دیدار با جمعی از مردم شمال شهر بیرجند محله جوادیه از دستور ویژه عمرانی در شمال شهر بیرجند خبرداد و بیان کرد: با تدوین سند جامع شمال شهر باید شاخص ها و سرانه ها در جنوب شهر برابری یابد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بیرجند کمترین فضای آموزشی را دارد ادامه داد: در شمال شهر با تراکم جمعیتی دچار مشکل آب و فاضلاب، پروژه های فرهنگی، عمرانی و بهداشتی داریم. استاندار خراسان جنوبی بابیان اینکه طی 5 سال با اقدامات ویژه فاصله بین شمال و جنوب شهر بیرجند رفع شود.

معتمدیان تاکید کرد: یکی از دلایل حضور میدانی ما در محلات و مساجد در کنار مطالعات به صورت مستقیم مطالبات مردم را هم بشنویم و به صورت مصوبات لازم اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ می شود.

وی از مدرسه فرهنگ در خیابان انقلاب تا هفته دولت در تکمیل و تجهیز خبرداد و بیان کرد: در سه ماه آینده مدرسه تکتم در محله خیرآباد، تکمیل و تجهیز مدرسه امام هادی تا هفته دولت به بهره برداری برسد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اراضی موقوفه بلا استفاده در اختیار پروژه های دولتی و عام النفعه قرار خواهد گرفت دستور داد: چمن مصنوعی،  ساخت یک سالن ورزشی، در اختیار دادن سالن ورزشی رایگان در یکی از محلات شمال شهر بیرجند ساخته شود و در اختیار مردم قرار گیرد.

معتمدیان به آب و فاضلاب شهر بیرجند اشاره کرد و ادامه داد: اصلاح و بازسازی 23 کیلومتر در دست اقدام دارد که 3 کیلومتر آن تا دوماه آینده در محله خیرآباد اجرایی شود.

یکی دیگر از دستورات استاندار تشکیل کمیته ویژه تعیین تکلیف اراضی موقوفه انجام شود.

وی بیان کرد: 500 میلیون تومان برای ترمیم و بهسازی معابر چند محله شمال شهر بیرجند اختصاص داده می شود.

استاندار دستور حداکثر مساعدت به واگذاری سند اراضی برخی از اهالی شمال شهر بیرجند را به اداره کل راه و شهرسازی استان داد. دستور دیگر معتمدیان تجهیز آب و برق  10 سقاخانه آب رایگان و تحویل به اداره کل اوقاف در شمال شهر بود.

جوادیه