به گزارش خبرگزاری خراسان جنوبی، مجمع عمومی سالیانه هیات ژیمناستیک خراسان جنوبی با حضور زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک کشور و حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در سالن اداره کل برگزار شد.

 زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک کشور با بیان اینکه با ورود رئیس جدید هیئت ژیمناستیک این ورزش را متحول کرده است عنوان کرد: خراسان جنوی اکنون در رده های متوسط کشوری قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه اکنون خانواده ژمیناستیک کشور بالغ بر 200 هزار نفر است افزود: ژمناستیک یکی از بزرگترین رشته های ورزشی است. درگاهی گفت: اکنون وارث 3.5 میلیارد تومان هستیم اما تلاش می کنیم چراغ این رشته ورزشی را روشن نگه داریم. وی خاطرنشان کرد: 60 مدال جهانی داریم و برای اولین بار در المپیک جوانان سهیمه را کسب کنیم. درگاهی گفت: دومدال جهانی آسیایی، نایب قهرمان آسیا را داریم و در رده بزرگسالان دو مدال همزمان تاریخ ساز شدیم و برای اولین بار نقره آسیا، و رتبه ژیمناستیک کشور رتبه 7 را کسب کردیم.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک کشور با اشاره به اینکه ما زون غرب آسیا بودیم و تلاش کردیم با 21 رای زون را به سنترال آسیای جذب کنیم عنوان کرد: در این زون کشورهای قوی همچون هند فعالیت دارند که می توان به ورزشکاران ما کمک کند.

وی جز 20 مدیر زن برتر دنیا است و پیشنهاد تاسیس پایگاه ژیمناستیک خاطرنشان کرد: هیات استانی بازوان توانمند ما هستند و براساس تقاضا استان دو مربی برتر کشور با هزینه فدراسیون  برای آموزش انجام خواهند شد.

وی تاکید کرد: 4 شهرستان از خراسان جنوبی در صورت تامین مکان تجهیز خواهند شد.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک کشور با اشاره به اینکه ورزش و رشته های پایه را اولویت قرار دهید عنوان کرد: بعد از 12 سال ورزش بانوان این رشته فعال شده است. 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: