به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، زهرا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران در گفتگو اختصاصی با برنا از آسیایی و جهانی شدن رشته پارکور ذیل فدراسیون جهانی ژیمناستیک خبرداد و بیان کرد: ایران هم یکی از کشورهای پیش رو در این رشته است و ورزش پارکور با ورود جوانان کم سن و سال می تواند توسعه خوبی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی یکی از استان های خوب و مستعد رشته پارکور در کشور معرفی شده است افزود: فدراسیون ژیمناستیک در این حوزه خوشبختانه سرمایه گذاری خوبی کرده است.

زهرا اینچه درگاهی از برگزاری اولین دوره کلاس مربیگری رشته پارکور برای بانوان ایران خبرداد و عنوان کرد: یکی دیگر از اتفاقات مهم این رشته تصویب لباس بانوان پارکور باز ایران برای بازی در مسابقات برون مرزی است.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک ایران با تاکید براینکه آسیا مهد قهرمانان رشته ژیمناستیک جهان است تصریح کرد: فدراسیون ژیمناستیک مفتخر به وجود آقایان سعید کی خواه برنده نقره قهرمانی آسیا و احمد کاهنی دارای برنز قهرمانی آسیا است که برای اولین بار در تاریخ فدارسیون ایران رخ داده و در همین راستا با کسب این مقامات رتبه 8 ایران به 7 آسیا ارتقا پیدا کرده است.

اینچه درگاهی با بیان اینکه این روزها ژیمناستیک حال خوشی دارد گفت: کوچ فدراسیون ژیمناستیک ایران از غرب به مرکز آسیا با وجود کشور های هند و ازبکستان توانسته زون خود را تغییر دهد چرا که این تغییر به ورزشکاران ما کمک می کند.

وی ادامه داد: در تاریخ 80 ساله ژیمناستیک ایران تا کنون 6 مدال در قهرمانی آسیا کسب کردیم و در رشته هنری فنای نژاددر سال 2015  تلاش کرد و به دنبال مثبت اعلام شدن دوپینگ ورزشکار قزاقستان که برنده مدال برنز طی یک سال گذشته تلاش کردیم مدال برنز فنای نژاد را بگیریم و شنبه هفته آینده طی مراسمی به ایشان اهدا خواهد شد.

وی از اعزام ژیمناستیک کاران ایران در دو ماه آینده به مسابقات قهرمانی آسیا خبرداد و تاکید کرد: ما به دنبال ارتقا و حفظ جایگاه نایب قهرمانی ایران در آسیا هستیم.

لازم به ذکر است که پیش از این زهران اینچه در گاهی گفته بود فدراسیون ژیمناستیک ایران وارث 3.5 میلیارد تومان بدهی است اما با قدرت رو به جلو کار خود را ادامه خواهد داد.