به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، اولین نشست خبری حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به مناسبت هفته دولت و تشریح سیاست های کلی مدیریتی ورزش و جوانان برگزار شد.

عزیزی با بیان اینکه هنوز نتوانسته ایم فعالیت های اداره کل را به صورت هدفمند رسانه ای کنیم عنوان کرد: ترویج امید، اخلاق، آگاهی بخشی رسالت رسانه است که ما با برنامه ریزی ها و همکاری رسانه ها و مردم به این رسالت ها دست خواهیم یافت. وی افزود: 770 هزار نفر جمعیت استان است که از این تعداد 33 هزار نفر آن در قالب ورزش کار سازمان یافته در حال فعالیت هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به توسعه متوازن پایدار و همه جانبه ورزش در استان اشاره کرد و یکی از مهمترین اولویت های دانست و عنوان کرد: ورزش همگانی و ورزش قهرمانی باید سهم برابر داشته باشند و بستر ورزش قهرمانی را در باید ورزش همگانی توسعه دهیم.

عزیزی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های مهم ما نشاط اجتماعی با رویکرد ورزش همگانی است که در همین راستا ورزش را در سبد خانوار جا گذاری خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه استفاده حداکثری از ظرفیت های قانون برای توسعه ورزش استان از دیگر اولویت ما است تصریح کرد: در دیداری که با شهردار، رئیس سازمان برنامه و بودجه و مدیران کل دستگاه های اجرایی خواهیم داشت در نظر داریم از تمام توان مدیران و قانون در حوزه تامین زیرساخت ها و فرهنگ سازی ورزش استفاده کنیم.

وی گفت:  ماده 53 قانون مبنی بر اینکه 1 درصد از اعتبارات دستگاه های اجرایی در ورزش هزینه شود را دنبال می کنیم. وی به توسعه ورزش قشری تاکید کرد و ادامه داد: راه اندازی ورزش ها در رسته های مختلف همچون دانشگاهی، کارگری و صنفی در دستور کار قرار گرفته است. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تصریح کرد: سندی در حال تدوین است که در حوزه ورزش و جوانان در ورزش همگانی و قهرمانی وظیفه کل دستگاه های اجرایی را مشخص می کند.

وی با اشاره به اینکه در دومین استعدادهای برتر ورزشی از استان 1000 نفر در 37 رشته ورزشی اعزام خواهند شد گفت: همه رشته های ورزشی باید اعزام داشته باشند که طی مکاتبه ای با رئیس سازمان برنامه بودجه مقررشد اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان به صورت 100 درصد تخصیص یابد.

تشکیل ستاد بازی های المپیک و پارالمپیک

عزیزی با بیان اینکه توسعه زیرساخت های ورزش قهرمانی توسط خیرین و بخش خصوصی یکی دیگر از اولویت های ما است عنوان کرد: در همین راستا ستاد بازی های المپیک و پارالمپیک سال 2024، 2022 را در اداره کل تشکیل و از هم اکنون برای حضور ورزشکاران خراسان جنوبی در این بازی ها برنامه ریزی و سرمایه گذاری می کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: طی 10 سال گذشته 6 ملی پوش و 10 دعوت شده به تیم ملی را داریم که انتظار ما بیشتر از بود و از هم اکنون برای رشته های تازه تاسیس برنامه ریزی و سرمایه گذاری می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات 9 هیئت ورزشی تا پایان سه ماه دوم نیمه دوم سالجاری برگزار خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با تاکید براینکه ظرفیت های خوبی در اداره کل و اسپانسرها داریم اما در حوزه آموزش به خوبی عمل نکردیم گفت: 11 شرکت احصا شده و طی دیداری با آنها تقاضا خواهیم کرد تا در رشته های پایه به ما کمک کنند.

 عزیزی با تاکید براینکه یکی دیگر از برنامه های اولویت دار ما میزبانی مسابقات بین المللی و تهیه زیرساخت ها است گفت: با فدارسیون ها رایزینی خواهیم کرد تا بتوانیم این میزبانی ها را بگیریم.

وی با اشاره به اینکه هر میزبانی باید معطوف به کسب مدال از سوی ورزشکاران ما باشد افزود: اعتقاد چندانی به فعال شدن تمام کلیه رشته های ورزشی نداریم اما نحوه هزینه کرد اعتبارات باید معطوف به ورزش بانوان، رشته های جدید باشد و با برنامه های مشخص بتوانیم هیات را بیش از بیش فعال کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به توسعه کارآفرینی اجتماعی در ورزش اشاره کرد و ادامه داد: توسعه ورزش در کسب و کار ورزشی باید فعال شود و بازی های بومی محلی، اکو توریسم، دنبال خواهیم کرد.

عزیزی به حفظ محیط زیست و کسب و کار ها اشاره کرد و خاطرنشان کرد: برای صنایع نوپا فضاهای تبلیغاتی در مکان ورزش ها به آنها اختصاص خواهیم داد.

افتتاح و کلنگزنی 12 پروژه ورزشی در هفته دولت

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از افتتاح و کلنگزنی 12 پروژه ورزشی در استان خبرداد و عنوان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۱۰۰ پروژه ناتمام و ۷۴ پروژه خیرساز ورزشی در حال احداث در استان داریم.

عزیزی با اشاره به برنامه های هفته دولت بیان کرد: کلنگ زنی هشت پروژه ورزشی و  افتتاح چهار چمن مصنوعی از جمله برنامه های پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه در دیروز زمین چمن مصنوعی در شهرستان قاین افتتاح شد افزود: چمن های مصنوعی در شهرستان های بیرجند، فردوس و بشرویه در هفته دولت افتتاح می شود.

عزیزی گفت: در روزهای جاری کلنگ 8 پروژه ورزشی با حضور استاندار به زمین خواهد خورد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکید استاندار استفاده از منابع ملی و سازمان های توسعه ای است گفت: طی دیداری که با وزیر ورزش و جوانان داشتیم مقررشد خراسان جنوبی پس از ایلام، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان جزء چهار استان ویژه برای حمایت های وزارت ورزش و جوانان باشد.

وی ادامه داد: به دنبال تسهیل و فرایند های صدور مجوز برای بخش خصوصی هستیم تا از این طریق بتوانیم مشارکت مردمی و سرمایه گذاران بخش خصوصی را افزایش دهیم.وی خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های ما مدیریت منابع مبتنی بر ورزش های پایه و ورزش های مدال آور است و اعتقاد داریم در ورزش همگانی باید از ظرفیت همه رشته های ورزشی استفاده شود و زیاد اعتقادی به تیم داری و معطوف به منابع اداره کل نداریم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به 50 درصدی سهم بانوان از اعتبارات هیات تاکید کرد و افزود: در ورزش همگانی و قهرمانی باید سهم بانوان دیده شود چرا که توانمندسازی این حوزه می تواند به معرفی استان کمک کند.

28 سمن در استان فعال اند

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به حوزه جوانان اشاره کرد و افزود: در خراسان جنوبی 28 سمن داریم که در ستاد ساماندهی امور جوانان 21 دستگاه اجرایی عضو هستند و هر یک وظایف مشخص دارند. وی ادامه داد: جلب مشارکت حداکثری جوانان در رویدادسیاسی پایان سال را به صورت هدفمند دنبال می کنیم و این موضوع به معنی حمایت یا تضعیف طیف سیاسی خاصی نیست بلکه تاکید و حضور جوانان در مشارکت حداکثری خواهد بود.

 وی خاطرنشان کرد: استفاده از مدیران جوان و خلاق در هیات ورزشی که علاقه مند باشند را دنبال خواهیم کرد. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: جوان گرایی، تخصص و دانش جز اولویت ها ما در تغییر بدنه اداری و هیات ورزشی است.

وی برای اولین بار در استان از طرح منطقه بندی جغرافیایی در ورزش و جوانان استان خبرداد و بیان کرد:  11 شهرستان را به 3 منطقه و این مناطق را بین 3 معاون تقسیم کردیم و تا با اختیاراتی که دارند موضوعات هیات ورزشی شهرستان را حل و فصل کنند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: