به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، اولین جلسه شورای عالی ورزش استان به محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی و حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان استان و ناصرخوش خبر معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد.

محمدصادق معتمدیان استاندارخراسان جنوبی نیز در این مراسم بیان کرد: یکی از وظایف شورا باید دنبال بکند نظارت بر تدوین سند جامع توسعه ورزش است.

وی با اشاره به اینکه در این سند باید نقشه راه ورزش همگانی، قهرمانی و زیرساختی باید مشخص باشد گفت: باید از کلیه ظرفیت های دستگاه های اجرایی، دانشگاها و شهرداری ها استفاده کند و از زیرساخت های آنها استفاده کند.

استاندارخراسان جنوبی با بیان اینکه  به ورزش باعث  نشاط جامعه و پویایی جوانان است عنوان کرد: تقویت روحیه همکاری از جمله دستاوردهای توجه به ورزش است و ورزش می تواند در زمینه دیپلماسی داخلی و بین المللی عمل کنیم.

وی به با تاکید براینکه تکمیل پروژه های ورزشی اولین اولویت ما است تصریح کرد: چرا که این موضوع می تواند در ورزش همگانی و توسعه متوازن ورزش  کمک کند.

معتمدیان با اشاره به اینکه شناسایی استعدادهای برتر باید تلاش کنیم گفت: حتما باید در زمینه های ورزشی خاص تمرکز کنیم که 40 درصد از ظرفیت استان روستاییان هستند و ورزش روستایی را باید فعال کنید.

استاندار دستور داد: تا 5 کمیته شامل کمیته تخصصی توسعه ورزش همگانی و تفریحی، کمیته ورزش قهرمانی، کمیته بومی و محلی، کمیته روستاها، کمیته مساجد محلات و کمیته توسعه جذب منابع مادی سریعا تشکیل شود. معتمدیان با اشاره به اینکه یکی از راه های خروج از بن بست استان، ورزش است افزود: دیپلماسی ورزش استان در دستور کار قرار می گیرد.

وی گفت: حضور روسای فدارسیون ها، توانمندسازی هیات ورزشی را انجام دهید و در اولین فرصت با روسای هیات ورزشی با من را تشکیل دهید.

استاندارخراسان جنوبی گفت: 4 استان از کمک های ویژه وزارت ورزش و جوانان استفاده خواهد کرد که خراسان جنوبی هم جز آنها است. معتمدیان وجود دکتر سلطانی فر رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان در کلان کشور شده اند که این ظرفیت خوبی برای دیپلماسی است و باید از تمام ظرفیت دکتر سلطافر استفاده کنیم.

شورای عالل

شورای عالی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: