به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی،  محمدپور رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی عنوان کرد: مجرمان از طریق این پیامک ها افراد را به سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌های جعلی هدایت می‌کنند و  اطلاعات محرمانه بانکی و شخصی آنان را به سرقت می‌برند.

وی به مردم توصیه کرد: برای نامنویسی نام کارت سوخت حتما به مراکز پلیس ۱۰+ مراجعه و هیچ نیازی به اقدام مجازی و اینترنتی برای ثبت نام نیست.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: در این روش لینکی به صورت پیامک برای افراد ارسال شده و از کاربر درخواست می‌کند برای نامنویسی کارت سوخت مبتنی بر کارت بانکی به آدرس niopde.click مراجعه کنند که بعد از مراجعه به این سایت از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی صاحب خودرو و پلاک خودرو را می‌خواهند.

محمد پور افزود: افراد سود جو با دریافت این اطلاعات، کاربر را به درگاه بانکی برای واریز ۲۰۰۰ تومان برای کارمزد ثبت نام هدایت می‌کنند که این درگاه فیشینگ و جعلی بوده و تمامی اطلاعات کارت بانکی افراد را به سرقت برده و حسابشان را خالی می‌کنند.

وی از مردم خواست به این گونه پیامک‌ها اعتنا و اعتماد نکنند، به هیچ عنوان اطلاعات شخصی و بانکی خود را در این سایت‌ها وارد نکنند.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی گفت: در صورتی که به هر علت، وارد  سایت‌های جعلی  شدند بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: