به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، صبح امروز حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی به همراه معاونین وی و جمعی از پیشکسوتان و فعالان حوزه ورزشی با حجت اسلام و المسلمین  سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار حسن عزیزی مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: امید است ورزشکاران خراسان جنوبی از سیره و مرام امام حسین (ع) تاسی بگیرند و آن را در زندگی فردی و اجتماعی خود به کار ببرند. وی گفت: باید رصد وضعیت فرهنگی استان با همفکری جامعه ورزشکاران و نخبگان دنبال شود و رسالت نظام جمهوری اسلامی در تربیت و ایجاد بستر و شکوفایی جوانان توسعه مباحث ورزشی است که این امر در دستور کار قرار دارد. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: نگاه ما نقشه راه در حوزه جوانان و ترسیم راه برای آنهاست که رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به آن اشاره کردند که این امر چشم اندازی روشنی است و باید فرصت فضای مناسب برای حضور عزت مندانه جوانان برای کمک به توسعه رشد متوازن و پایدار فراهم شود که برای این امر باید همه دستگاه‌ها همکاری کنند. عزیزی با بیان اینکه آنچه در حوزه ورزش و جوانان خراسان جنوبی دنبال می‌کنیم تعمیق بخشی به هویت دینی و انقلابی جوانان است افزود: جوانان خراسان جنوبی جوانانی تحصیل کرده، اخلاق مدار و ولایت مدار هستند که این موضوع سبب شده افق روشن در برنامه‌ریزی پیش روی مسئولان استان باشد.

وی بیان کرد: پیگیر رفع مشکلات ازدواج، مسکن و اشتغال که مهم‌ترین نیاز جوانان خراسان جنوبی است هستیم تا با برنامه‌ریزی درست و به موقع مشکلات پیش رو کاسته شود.

استان بیش از 230 هزار نفر جمعیت جوان بین 18 تا 35 سال دارد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها در حوزه جوانان آسیب‌های اجتماعی است گفت: خراسان جنوبی بیش از 230 هزار نفر جمعیت جوان بین 18 تا 35 سال دارد که اعتیاد، همسر آزاری و طلاق از جمله مشکلات در حوزه آسیب اجتماعی است. وی ادامه داد: در حوزه غنی سازی اوقات فراغت با تعمیق بخشی، ایجاد و فضای کسب و کار برای جوانان تلاش می‌شود تا به توانمندی برسند و موضوع دیگر نشاط اجتماعی است که در مناطق کم برخوردار در شمال شهر پیگیری می‌شود. عزیزی از پیگیری 450 میلیون تومان اعتبار به هیئت‌های ورزشی در 23 روز گذشته که مسئولیت را برعهده گرفته است خبر داد و افزود: در این مدت توزیع 46 دستگاه خودرو لوازم ورزشی در سطح روستاهای استان با اولویت مناطق کم برخوردار در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی عنوان کرد: در حوزه ورزش و جوانان تلاش می‌شود با رهنمودهای امام جمعه بیرجند توسعه سجایای اخلاقی در کنار قهرمانی دنبال شود و اولویت ما در ورزش استان حمایت از ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای است.

عزیزی بیان کرد: در حوزه زیرساخت‌ها 174 پروژه ورزشی ناتمام داریم که تلاش می‌شود تا پایان دولت 12 به بهره‌براری برسد و در دهه فجر امسال نیز با برنامه ریزی 35 پروژه ورزشی افتتاح و بهره برداری می‌شود.

ورزش یک مسئولیت بزرگ اجتماعی است 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این دیدار بیان کرد: در ورزش باید مسائل معنوی، ارزشی و اخلاقی مدنظر قرار گیرد و باید به ورزشکار به عنوان یک جبهه فرهنگی و در راستای نظامی که اصل آن بر عدالت، کمک به مظلوم و مبارزه با ظالم است نگاه شود. وی افزود: ورزش یک مسئولیت بزرگ اجتماعی است که باید همراه با فرهنگ باشد و صرف اینکه انسانی قدرت بدنی داشته باشد کافی نیست.

حجت اسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی گفت: خراسان جنوبی شاخصه آن فرهنگ است و مقام معظم رهبری نیز از این شهر به شهر علم و ایمان تعبیر فرمودند. امام جمعه بیرجند خطاب به مدیرکل ورزش استان بیان کرد: امیدوارم در این مقطع و دوران مسئولیت شما خراسان جنوبی به عنوان یک منطقه فرهنگی و ایمانی شناخته و دست پرورده‌های شما به گونه‌ای تربیت شوند که همیشه برگ برنده فرهنگ و اخلاق را که قوت واقعی انسان در آن نهفته است را به همراه داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: