به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، محمد حمزه اسعدزاده  معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به حوادث یک هفته گذشته بیان کرد: طی این مدت نیروهای هلال احمر به ۳۹ مورد حادثه، خدمت ارایه کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد ۲۸ مورد جاده‌ای، دو مورد حضوری، دو مورد مناسبتی و هفت مورد شهری بوده است.

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه طی ماموریت‌های هفته گذشته به ۴۹۹ حادثه دیده امدادرسانی شده است، اظهارکرد: ۲۱ درصد از این افراد در حوادث جاده‌ای، دو درصد به صورت حضوری و شهری و ۷۷ درصد در مراسم عزاداری محرم خدمات امدادی دریافت کرده‌اند.

اسعدزاده با بیان اینکه ۴۸۱ نیروی هلال احمر در قالب ۹۷ تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین ۱۱۶ خودروی امدادی در این حوادث به کارگیری شده است.

معاون امدادونجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: طی هفته گذشته هشت مورد رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است.

وی خواستار رعایت بایدها و نباید های ایمنی به خصوص در بستر جاده‌ها شد و افزود: بروز هر گونه حادثه علاوه بر خسارت‌های مالی، خسارت‌های روحی و جانی هم به دنبال دارد.

اسعدزاده خاطرنشان کرد: همچنین شهروندان در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای ضمن حفظ خونسردی با شماره ۱۱۲ سازمان امدادو نجات تماس گرفته یا به نزدیکترین پست امدادی مستقر در محل یا جاده مراجعه کنند.