به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، پیرو سفر دکتر مسعود سلطانی فر به خراسان جنوبی وی از طرح گردشگری بومگردی در روستای آبشار چهارده بازدید کرد.

وزیر ورزش و جوانان در جمع خبرنگاران گفت : امید است با اختصاص اعتباراتی در امسال، سال آینده و تا پایان دولت دوازدهم عقب افتادگی‌ها را جبران کنیم و هم بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام را به بهره‌برداری برسانیم تا جامعه ورزش و جوانان از آن بهره‌مند شوند.

وی عنوان کرد: در بخش صنایع معدنی خراسان جنوبی سرمایه گذاری جدی‌تر باید انجام شود و هم  بخش گردشگری که یکی از بخش‌های با پتانسیل استان هست نیاز به ورود بخش خصوصی دارد.

وی ادامه داد: پروژه‌های ارتباطی مثل راه‌آهن، توسعه بخش‌های مختلف صنعتی با کمک دستگاه‌های اجرایی انجام می‌شود و علیرغم محدودیت منابع با عزم و اراده‌ای که در استان است محورهایی که در راستای اجرای برنامه‌های اقتصادی مقاومتی در پیش گرفتند تا پایان دولت دوازدهم بسیاری از آنها به بهره‌برداری می‌رسد تا مردم از آثار آن منتفع شوند.

جانشین  ستاد اقتصاد مقاومتی کشور گفت: با توجه به برنامه‌ریزی استاندار و همکاری نمایندگان مجلس نشست بررسی اوضاع عمومی پروژه اقتصاد مقاومتی و بازدید از پروژه‌های گردشگری صنعتی و کشاورزی انجام می‌شود.

وی حرکت عمومی ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی را مطلوب ارزیابی کرد. گفت: این مهم نتیجه تلاش مدیریت اجرایی استان، مدیران دستگاه‌های اجرایی و ظرفیت‌های خوب استان است.

سلطانی‌فر افزود: بر خلاف تصور در خراسان جنوبی امنیت خوبی وجود دارد و زیرساخت‌ها فراهم است و انرژی نیز به نحوه نسبتا مطلوب فراهم شده است. وی با اشاره پروژه‌های بومگردی استان افزود: ده‌ها واحد بومگردی در حال بهره‌برداری و ده‌ها  واحد مجوز نیز صادر شده  است که آینده گردشگری استان خراسان جنوبی را  بسیار امیدوار کننده کرده است.

وزیر ورزش و جوانان و جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی بیان کرد: در صنایع جنبی کشاورزی مانند گلخانه‌ و افزایش تولید در واحد سطح با استفاده از روش های مختلف اقدامات خوبی انجام می‌شود. 

وی ادامه داد: با توجه به مرزی بودن استان خراسان جنوبی در قسمت تجارت قدم‌های خوبی برداشته شده است.

سلطانی فر با اشاره  به اقدامات انجام شده و مشکلاتی که وجود دارد گفت: امیدواریم در نشست‌های مختلف هیات دولت و  با کمک دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌های متبوع این مشکلات را برطرف و از ظرفیت‌های خوب اقتصادی استان استفاده کنیم.

وی گفت: خراسان جنوبی جزو استان‌هایی است که از دید ورزشی در اولویت برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان  قرار دارد و ما منابع ویژه‌ای را برای آن پیش بینی کردیم.