به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، محمد رحیم شهریاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به پیش رو بودن سفر زائران اربعین به عراق و فعالیت های هلال احمر طی این ایام بیان کرد: هرساله با آغاز سفر زائران اربعین، ۲۳ پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان برای امدادرسانی و اسکان زائرین در آمادگی کامل قرار می گیرند. 

وی با بیان اینکه هماهنگی ها و دریافت مجوزهای لازم در خصوص تامین دارو و آمبولانس برای موکب جوادالائمه در کاظمین انجام شده است، گفت: ۴۲ کیف تخصصی کمک های اولیه، تجهیز و به موکب ها تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: همچنین در راستای خدمت رسانی هر چه بهتر و بیشتر به زائران اربعین در مباحث امدادی، ۱۰ نفر از نیروهای هلال احمر استان اعزام عراق شده اند.

شهریاری از آمادگی دستگاه های مرتبط با امداد و نجات برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد و گفت: تاکنون سه جلسه کمیته امداد و نجات اربعین با هدف هماهنگی هر چه بیشتر بین اعضا برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: با اعضای این کمیته ها برنامه هایی اعم از هماهنگی مصوبات اجرا در استان، آمادگی و آماده باش تمام دستگاه های عضو کمیته امداد و نجات، اسکان اضطراری زائران و سایر اقداماتی که در حوادث نیاز هست، انجام شده است.

 

 

 
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: