به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان در سفر به خراسان جنوبی به شهرستان قاین سفر کرد و کلنگ سالن ورزشی 2500 نفری خیر ساز غلامحسین تقی زاده با اعتبار 8 میلیارد تومان را بر زمین زد.

یکی دیگر از برنامه های وی بازدید زمین چمن مصنوعی و سالن ورزشی در در شهر قاین بود اما مراسم کلنگزنی خانه جوان شهرستان قاین به علت نبود اعتبار در سالجاری به زمین زده نشد.

دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در این مراسم به سخنان ریس جمهور اشاره کرد و گفت: طبق دستور و تاکیدات دکتر روحانی نباید پروژه ای بدون اعتبار آغاز شود. وی با بیان اینکه اولویت ما در خراسان جنوبی تکمیل پروژه های نیمه تمام و خیر ساز است خاطرنشان کرد: خانه جوان شهرستان قاین در سال 99 هم اعتبار ملی و هم شهرستانی دارد که امیدواریم در سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز شود.

برنامه بعدی دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان بازدید از کارخانه چدن در شهرستان خوسف که توسط کشور چین سرمایه گذاری شده است.

سلطانی فر در حاشیه بازدید این کارخانه بیان کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی کشور هیچ وقت پروژه های محرومیت زدایی را از سطح کشور حذف نمی کند. وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی استانی مرزی و دارای پتانسیل های بالای گردشگری و اقتصادی مرز است افزود: بعد از اولین سفرم که در 15 روز گذشته به استان انجام شد شخصا با دکتر مونسان وزیر صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری کشور درباره توسعه گردشگری و مناطق بوگردی در این استان رایزنی کردم که خوشبختانه نظر مساعد وی را به همراه داشت. وی گردشگری طبیعی را مهمترین اولویت توسعه استان دانست و بیان کرد: کشورهای خارجی اکنون به دنبال گردشگری طبیعی هستند و ایران در چند سال گذشته پیشرفت های خوبی در این زمینه داشته است.

سلطانی فر آغاز عملیات اجرایی راه آهن را یکی از رویدادهای مهم و تاریخی خراسان جنوبی دانست و تاکید کرد: استفاده از ظرفیت مرز باید در دستور کار استان قرار گیرد.

جانشین فرمانده ستاداقتصاد مقاومتی کشور با اشاره به اینکه کشور چین سرمایه گذاری بالغ بر 400 میلیارد تومان در خراسان جنوبی انجام داده است یادآورشد: درصورت تامین زیرساخت شهرک صنعتی خوسف این کارخانه چدن 800 نفر اشتغالزایی می کند و می تواند رونق اقتصادی خوبی برای استان و کشور به همراه داشته باشد و ما هم برای تسریع در روند تکمیل زیرساخت رایزنی خواهیم کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: