به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رییس جمهوری در نشست با دبیران سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های غیردولتی استان خراسان جنوبی در بیرجند که همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری به این استان برگزار شد.

علیخانی معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رییس جمهوری عنوان کرد: نقش تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در شناسایی و کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی را بی بدیل توصیف کرد.

وی با اشاره به کمبودها و محدودیت‌های منابع مالی دولت گفت: طرح‌های مربوط به آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی باید با اولویت بندی در دستور کار قرار گیرد و در این زمینه تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند نقش اثرگذاری را ایفا کنند.

علیخانی بیان کرد: تشکیل مجامع مشورتی متشکل از سازمان‌های مردم نهاد در شناسایی و کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های احتماعی بسیار مهم و اثرگذار است و می‌توان با الگوبرداری از برخی استان‌های موفق در این بخش، گام‌های موثرتری برداشت.

معاون هماهنگی و نظارت فرهنگی، اجتماعی و همکاری‌های منطقه‌ای معاون اول رییس جمهوری گفـت: براساس مصوبه شورایعالی اداری، سن مدیریت کشور در کنار سهم ۳۰ درصدی مدیرین بانوان، باید هشت سال جوان‌تر شود و برای تحقق این مهم می‌توان از ظرفیت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد به درستی استفاده کرد.

وی افزود: تشکیل ستاد ساماندهی امور جوانان در مراکز استان‌ها باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد که در صورت تحقق این مهم می توان بسیاری از مشکلات فرارو را رفع کرد.

مشاور معاون اول رییس جمهوری و دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز در این نشست گفت: دولت مصمم به حضور و ایفای نقش موثرتر جوانان در عرصه‌های مختلف است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: