به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، محسن آیتی معاون آموزش دانشگاه بیرجند در نشست خبری تشریح شروع سال تحصیلی جدید از نقش آموزی در توسعه استان خبرداد و بیان کرد: در سالجای افزایش جذب دانشجو داشتیم.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها هم نقش فوق العاده ای در جذب دانشجو داشتند گفت: برای اولین بار طرح استعدادیابی دانشجویان در دانشگاه بیرجند انجام می شود. آیتی بیان کرد: برخی از دانشجویان به خاطر اساتید این دانشگاه را انتخاب کرده است و می توان گفت که قابل مقایسه با هیچ دانشگاهی نیستیم.

معاون آموزشی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه جهش المپیادهای دانشجویی در دانشگاه بیرجند بی نظیر است ادامه داد: طی 5 سال متوالی در یک رشته دانشگاهی مقام تک رقمی داریم و این نشان از آموزش خوب است.

آیتی از شعار افزایش توان اشتغال پذیری دانشجویان در معاونت دانشجویان خبرداد و بیان کرد: 40 دانشجو خارجی متقاضی تحصیل در دانشگاه بیرجند هستند. وی بین المللی سازی دانشگاه بیرجند را مهمترین اولویت دانست و بیان کرد: 18 آبان از منشور اخلاقی دانشگاه بیرجند رونمایی خواهد شد. وی افزود: نشست معاونان منطقه 9 دانشگاه های کشور در دانشگاه بیرجند در آبان ماه برگزار می شود.

آیتی بیان کرد: دانشگاه بیرجند بعلاوه چند دانشگاه اغماری  روزانه و شبانه 146 کاردانی،364 نفر کارشناسی ناپیوسته، 1086 نفر کارشناسی، 2 هزار و نفر کارشناسی ارشد، 586 نفر دکترای تخصصی که در کل 13 هزار و 784 نفر هستند. 

وی بیان کرد: 9 هزار و 495 نفر در کارشناسی و ارشد 2 هزار و نفر کارشناسی ارشد، 586 نفر دکترای تخصصی تحصیل می کنند که در جمع 12 هزار و 682 نفر هستند. آیتی بیان کرد: 345 نفر اعضای هیئت علمی مشغول به فعالیت هستند. وی افزود: 210 رشته دایر در دانشگاه بیرجند در 10 دانشکده دانشگاه بیرجند فعال است.