به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، طاهره ارغشی دبیر سمن حافظان میراث تون استان در گفتگو با برنا از برگزاری اولین جشنواره «قصه های بومی و محلی به همت سازمان مردم نهاد حافظان میراث تون و با همکاری اداره کتابخانه ها، شهرداری شهرستان، و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان فردوس خبرداد و بیان کرد: شناسایی و معرفی ظرفیت های ادبی شهرستان، توجه به نیازها و موضوعات فرهنگی شهرستان از طریق ظرفیت هنر داستان و قصه، معرفی داستان به عنوان گونه ای موثر در ایجاد جریان فرهنگی مطلوب و معرفی آداب، سنن و حفظ اصالت های فرهنگی است.

دبیر سمن حافظان میراث تون افزود: هر کس با زبان و لهجه خود، بهتر، شیرین‌تر و آسانتر می‌تواند با دیگران ارتباط ایجاد کند و به انتقال پیام موثر مبادرت ورزد.گویش و یا لهجه زمانی که وارد قصه می‌شود، می‌تواند بسیار موثر و نقش پررنگی در آموزش برای مخاطبان داشته باشد.

طاهره ارغشی یادآورشد:این جشنواره با هدف توسعه وترویج فرهنگ قصه گویی، ایجاد زمینه تبادل تجربیات مفید و موثر میان قصه گویان، آشنایی کودکان و نوجوانان با بُن مایه های فرهنگ بومی، ادبیات شفاهی و مکتوب و درنهایت توسعه و تعمیق فرهنگ کتابخوانی است.

وی آخرین مهلت آثار را 23 آذرماه سال جاری عنوان کرد و افزود: اختتامییه 27 آذر ماه در موزه مردم شناسی شهرستان فردوس با برنامه های شاد برگزار می شود.

ارغشی  خاطرنشان کرد: علاقمندان باید آثار خود را به کتابخانه قائم شهرستان فردوس ارسال کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: