به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، ظهر امروز نشست خبری برگزاری دوازدهمین یادواره شهدای ورزشکار استان خراسان جنوبی با حضور حسن عزیزی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی برگزار شد.

حسن عزیزی با بیان اینکه خراسان جنوبی 64 شهید ورزشکار را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است گفت: این یادواره با محوریت نخستین شهید مدافع حرم شهید مرتضی بصیری‌پور در مجتمع فرهنگی ورزشی علوی بیرجند برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ترویج فرهنگ هویت ناب اسلامی، پایداری ملی، وحدت و انسجام اسلامی و اشاعه فرهنگ امیدواری به جامعه و امر به معروف و نهی از منکر را از جمله اهداف مهم این یادواره دانست.

عزیزی با تاکید بر اینکه برگزاری اینگونه یادواره‌ها زمینه‌ساز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است ادامه داد: قهرمانی بدون معنویت و اخلاق جایگاهی در نظام اسلامی ندارد. 

وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان موتور محرکی در نظام نقش دارد تصریح کرد: باید با برگزاری یادواره شهدا فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه ترویج دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه مقابله با هجمه فرهنگی در جنگ نرم دشمن از دیگر اهداف برگزاری این یادواره است افزود: در تمام وصایای شهدا سه وجه مشترک شامل تبعیت از امام (ره) و مقام معظم رهبری و ولایت‌پذیری، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و صیانت از ارزش‌های الهی و اسلامی وجود داشت.

عزیزی با تاکید بر اینکه ما نیز بر این سه اصل باید تاکید کنیم گفت: برای برگزاری این یادواره از ظرفیت و کمک تمام دستگاه‌ها استفاده و چهار جلسه نیز در این راستا برگزار شده است.

وی شعار یادواره امسال را "شهادت سیمای جوانمردان در آیین بندگی" عنوان و تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون 36 مورد سرکشی و دیدار با خانواده شهدای ورزشکار نیز انجام شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شهدای ورزشکار 3.2 درصد از شهدای کل استان را تشکیل می‌دهند افزود: از این تعداد 55 شهید در دوران دفاع مقدس، 2 شهید از شهدای انقلاب و 6 شهید شهدای مبارزه با اشرار و یک شهید نیز شهدای مدافع حرم هستند.

عزیزی تعداد شهدای جوان بین سن 18 تا 35 سال را 56 نفر اعلام و بیان کرد: شهدای نوجوان بین سن 12 تا 18 سال نیز 7 نفر و شهدای نونهال یک نفر بودند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: