به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، مجید الهی راد با اشاره به اینکه دبیرخانه شورای زکات استان متولی و مجاز به جمع‌آوری فطریه است، افزود: امسال به دلیل شیوع کرونا شیوه‌های جدید اینترنتی برای تسهیل فرآیند پرداخت فطریات پیش‌بینی‌شده است.

وی بابیان اینکه در این راستا چهار شماره کارت به‌صورت مجازی برای پرداخت فطریه، کفارات عمد و غیر عمد و فطریه سادات پیش‌بینی‌شده است افزود: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۸۹۷۵ برای فطریه عام، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۷۲۴۰ برای فطریه سادات،۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۵۵۱۶ برای کفاره غیر عمد و ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۳۷۸۳ برای کفاره عمد در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اینکه امسال هر مسجد به عنوان یک پایگاه جمع آوری فطریه پیش بینی شده است، تصریح کرد: در همین زمینه هزار و ۲۳۰ پایگاه‌ مستقر در ادارات کمیته امداد، مراکز نیکوکاری و میادین سطح شهرهای استان آماده جمع‌آوری فطریه هستند و علاوه بر این سایت کمیته امداد به آدرس emdad.ir پذیرای فطریه روزه‌داران عزیز است.

 الهی راد با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری و آیات عظام در خصوص فطریه گفت: فطریه باید پس از جمع‌‌آوری در اسرع وقت در اختیار نیازمندان و محرومان قرار بگیرد و در همین زمینه کمیته امداد اقدام به شناسایی نیازمندان کرده است به این ترتیب مبالغ جمع‌آوری شده فطریه در روز عید فطر، در همان روز صرف امور محرومان و نیازمندان می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: