به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛  ولی الله حیاتی در  کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی استان اظهار داشت: تجربه نشان می‌دهد که هر کاری را که به مردم سپردیم و آن را اجتماعی کردیم موفق بودیم اما هر جا مردم را از امور دور نگه داشتیم دچار ضرر شدیم.

حیاتی افزود: مهم‌ترین اولویت ما اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر است که سازمان‌های مردم نهاد برای تحقق این هدف نقش استثنایی دارند.

وی ادامه داد: ۶۵ سازمان مردم نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان فعالیت دارد که انسجام بخشی به این فعالیت‌ها و پرهیز از موازی کاری باید مورد توجه دستگاه‌های متولی امر باشد.

حیاتی گفت: با مدیریت اداره کل امور اجتماعی استانداری باید دستگاه‌های صادر کننده مجوز سازمان های مردم نهاد با سمن‌های مجموعه خود جلسه بگذارند و مشکلات آنان را بشنوند و برای رفع آن برنامه‌ریزی کنند.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی در ادامه سخنان خود به گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر اشاره داشت و افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا باید بتوانیم از فضای مجازی برای اجرای برنامه های این هفته حداکثر استفاده را داشته باشیم و رسانه ملی با برگزاری نشست های تخصصی با کارشناسان و فرهیختگان علمی در حوزه اجتماعی نسبت به این موضوع ورود جدی داشته باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: