به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، محمد بدری با بیان این خبر افزود: صادرات استان طی اردیبهشت ماه سال ۹۹ از نظر ارزشی ۱۲.۸ میلیون دلار و از نظر وزنی ۵۸.۹ هزار تن می باشد که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل از لحاظ ارزشی ۴۲.۲ درصد و از لحاظ وزنی ۹۹ درصد رشد داشته است.

بدری گفت: عمده کالاهای صادراتی استان شامل محصولات پتروشیمی، فولادی، مواد غذایی و سایر کالاهای صنعتی می باشد که به کشورهای افغانستان، آذربایجان، عراق، گرجستان و آلبانی صادر شده است.

وی ادامه داد: سهم گمرک از صادرات استان در اردیبهشت ماه سالجاری از نظر ارزشی ۶.۹۵ میلیون دلار و از نظر وزنی ۲۸.۵ هزار تن می باشد که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۴۳.۵ درصد و از نظر وزنی ۷۴.۸ درصد رشد داشته است.

بدری مطرح کرد: واردات استان نیز طی اردیبهشت ماه سال ۹۹ به ارزش ۱۰.۳ میلیون دلار و وزن ۰.۶ هزار تن می باشد که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۸.۹ درصد از لحاظ ارزشی رشد و ۳۸.۱ درصد از لحاظ وزنی کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: کالاهای وارداتی شامل پارچه، فروسیلیکو منگنز و الکترود زغالی، ماشین آلات قالب گیری تزریقی برای کار کردن بر روی کائوچو یا مواد پلاستیکیگ ماشین آلات برای پر کردن، بستن، درپوش گذاشتن یا درزگیری بطری ها و دستگاه های گازدار کردن نوشابه ها از کشورهای چین، مالزی و امارات متحده عربی می باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: